Ortaokul ve liseler sınıfa döndü

Ortaokul ve liseler sınıfa döndü

Kademeli normalleşme kapsamında ortaokul ve liseler haftada 2 gün yüzyüze eğitime başladı. 3 gün ise uzaktan eğitime devam edecek olan öğrenciler, 18 Haziran'da karne alacak. CNN TÜRK ekibinden Ceylan Sever ile Ümit Sertabipoğlu'nun haberi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Hazırlıklar tamamlandı, okullar açıldı. Okul bahçesine geldiler, sınıf sırasındaki yerlerini aldılar. Ortaokul ve lise öğrencilerinin beklediği gün geldi çattı. Haftanın iki günü ortaokul ve lise öğrencileri yüz yüze eğitim görecek. 3 gün ise uzaktan eğitim görecekler.

Saat 9'da ders zili çaldı. Hep bir ağızdan istiklal marşını okudular. Öğrencilerin tek heyecanı kavuşmak değildi elbette. İstanbul Bahçelievler'deki Fatih Ortaokulu'nda en ön sıraya oturma hayali de vardı.

Karneler 18 Haziran'da elektronik ortamda verilecek. Velilerin talepleri üzerine okul yönetimi karneleri basabilecek. 31 Ağustos'ta ise telafi eğitimi başlayacak, 3 hafta sürecek. Okullar 2 Temmuz'dan yeni eğitim öğretim yılının başlayacağı tarihe kadar, fiziksel imkanlarından faydalanmak isteyen öğrenciler için de açık tutulacak.