Son Dakika

Otelden yıldızlı vurgun... 1 hafta için 20 bin lira para istediler

A A

19.05.2021 - 12:40 Son Güncelleme:

4 kişilik aile internetten bir haftalığı yaklaşık 20 bin liraya otel rezervasyonu yaptırdı. Yaz tatili için gittikleri otelin değil 5 yıldızı, hiç yıldızının olmadığı ortaya çıktı. CNNTÜRK ekibinden Ceylan Sever'in özel haberi.

Akdeniz'de lüks bir otelde bir hafta tatil yapmak istediler. Yaklaşık 20 bin lira ödeme yaptılar.

Avukat Selçuk Yıldız eşi ve iki çocuğuyla birlikte tatil yapmak istedi. Geçtiğimiz Ağustos ayında internette bulduğu sözde 5 yıldızlı otele rezervasyon yaptı ve ailesiye birlikte oraya gittiğinde aslında otelin 5 yıldızlı otel vasıflarını karşılamadığını fark etti. Savcılığa gitti suç duyurusunda bulundu. İşte gerçek o zaman ortaya çıktı. Sözde 5 yıldızlı otelin aslında hiç yıldızı yoktu.

Yıldız ailesi ilk gün otele giderken transfer aracına bindiğinde ilk şoku yaşadı. İddiaya göre araç çok eski ve pisti. 20 bin liralık lüksten eser yoktu.

İkinci şoku ise odalarına gittiklerinde yaşadılar. Aynı hijyen şoku odada da devam ediyordu.

Oteli terk eden Yıldız Ailesi, önce tüketici mahkemesine başvurdu. Ardından da, Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Soruşturma aşamasında Kültür Bakanlığı'ndan gelen yazıda, otelin 5 yıldızlı olmadığı belirtildi. Eskiden 3 yıldızı olan otelin, şikayetler üzerine o yıldızlarını da kaybettiği kaydedildi.

Otel sahibi hakkında Türk Ticaret Kanunu'na muhalefet suçundan 2 yıla kadar hapis ve adli para cezası istemiyle dava açıldı.