Özel Haber... Yangınlar terörle bağlantılı mı? Orman yangınları her yönüyle araştırılıyor

Özel Haber... Yangınlar terörle bağlantılı mı? Orman yangınları her yönüyle araştırılıyor

Art arda çıkan yangınlar akla terör şüphesini getirdi. Ankara'nın Polatlı ilçesindeki, Topçu ve Füze Okulu Komutanlığı'nda yangın çıkaran bir kişi suçüstü yakalandıktan sonra ev hapsine çarptırıldı. Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, hem Polatlı hem de diğer yangınlarda terör örgütü PKK'nın parmağının olabileceğini söyledi. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, yangınlarla ilgili soruşturmaların Başsavcılıklar tarafından titizlikle yapıldığını vurguladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Muğla, Aydın, Mersin, Adana, Kayseri, Osmaniye, Kilis, Ankara... Aynı anda başlayan yangınlar akla terör şüphesini getirdi.

Ankara Polatlı'da dün akşam saatlerinde Topçu ve Füze Okulu Komutanlığı'nın ormanlık alanında da yangın çıktı. İddiaya göre 28 yaşındaki Kemal Ünal Y. güney sınırındaki tel örgülerin yanına geldi. Kışla içindeki otları tutuşturarak yangın çıkardı. Sabotaj girişimini nöbet kulesinde bulunan bir asker fark etti. Zanlı vatandaşlar tarafından suçüstü yakalandı.

Emniyete götürülen şüphelinin zihinsel engelli raporu olduğu daha sonra bu raporun iptal edildiği belirtildi. Şüphelinin pek çok suçtan kaydı olduğu terör örgütü pkk yanlısı videolar yayınladığı da iddialar arasında...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, Türkiye'nin pek çok bölgesinde eş zamanlı başlayan orman yangınlarında terör örgütünün parmağı olduğunu düşünüyor.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, "Yangınların kaynağı ve sebebi başsavcılıklar tarafından her yönüyle araştırılmaktadır. Bütün ihtimaller titizlikle inceleniyor, ilgili tüm kurumlarca gerekli adımlar hassasiyetle atılıyor." dedi

İletişim Başkanı Fahrettin Altun da, sorumluların en kısa zamanda bu saldırının hesabını vereceklerini söyledi.