hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Özel harekat polislerinden aksiyon filmlerini aratmayan tatbikat

  Özel harekat polisleri sarp arazilerde yıl sonu tatbikatına katıldı. Keskin nişancılar, skorkski helikopterler havada, zodyak botlar denizde kuş uçurtmadı. Hedefler tam isabet vuruldu. Filmleri aratmayan tatbikat, CNN TÜRK Muhabiri Merve tokaz ile Kameraman Doğukan Yıldırım'ın haberinde...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sarp arazilede keskin nişancılar, skorski helikopterler, kurtarılmayı bekleyen rehineler... Özel harekat polisleri yıl sonu tatbikatına çıktı. O anlar filmleri aratmadı.

  540 özel harekat personelinin katıldığı tatbikat, 4 ayrı aşamada 3 gün sürdü. Özel harekat timleri gemiye baskın yaptı. Metrodaki saldırıya müdahale etti. Terör örgütü üyesini uçakta yakaladı. Tatbikatın son aşaması ise sarp arazilerdi.

  Keskin nişancılar araziye skorski helikopterle iniş yaptı. Sığınaklar lav silahları ve bombaatarlar ile tam isabet vuruldu. Ve tatbikatın bir bölümünde teslim olmaya direnen terörist etkisiz hale getirildi. Bu kez de kurtarılmayı bekleyen bir rehine vardı. Özel hareket polisleri o aracın içerisine girdi ve ekipler kontrollü bir şekilde rehineyi araçtan çıkardı.

  İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş da tatbikatı yerinde izledi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow