Son dakika: Özel kurslar açılıyor

Video: Son dakika: Özel kurslar açılıyor

Özel okul öncesi eğitim kurumları ve kurslar 1 Haziran itibariyle açılacak. Eğitime başlayacak kurslar arasında yabancı dil, bilgisayar, resim müzik eğitimi veren kurumlar da bulunuyor.

Özel okul öncesi eğitim kurumları ve kurslar, 1 Haziran'dan itibaren açılacak. Okul öncesi eğitim kurumlarının yanında, aralarında yabancı dil, bilgisayar, resim, müzik kurslarının da bulunduğu çeşitli özel kurslar, sosyal etkinlik merkezleri, motorlu taşıt sürücü kursları ile benzer özel kurslardan isteyenler de 1 Haziran itibariyle eğitime başlayabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğretim Kurumları Genel Müdürü Muammer Yıldız, sadece özel öğretim kurslarında uzaktan eğitime devam edeceğini söyledi. Eğitime başlayacak kurslar için ise "Kurum binaları eğitim etkinliği yapılan diğer alanlar, okul bahçesi ile öğrenci servis alanlarında gerekli koronavirüs tedbirleri alınacak" ifadelerini kullandı.

Bakanlık tarafından 81 ile gönderilen yazıda, faaliyete başlayacak kurumlarda binalar dezenfekte edileceği, görevli personel, öğrenci ve kursiyerlerin tıbbi maske takması ve hijyen ile sosyal mesafe kurallarına uymaları gerektiği belirtildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS