Öztrak: Hiçbir şekilde bize kumpas kurulamaz

Öztrak: Hiçbir şekilde bize kumpas kurulamaz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 19 Mayıs'ta Anıtkabir ziyareti sırasında CHP milletvekilleri tarafından bekletildiği iddia edilmişti. O görüntülerin de parti yönetimine yakın haber ajansı tarafından servis edilmesi üzerine, CHP liderine parti içinden bir komplo yapıldı iddiası ortaya atılmıştı. O iddia bugün CHP Sözcüsü'ne soruldu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yer Anıtkabır, Tarih 19 Mayıs... CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Anıtkabir ziyareti yapacağı sırada bir süre Anıtkabir avlusunda parti yönetiminden isimlerin isimlerin gelmesini bekliyor.

Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdulkadir Selvi, o görüntülere ilişkin "CHP'de birileri Kemal Bey'i sabote mi ediyor?" başlıklı bir yazı kaleme aldı. Selvi, o 18 dakikalık bekleyiş anının görüntülerinin parti yönetimine yakın isimler tarafından yönetilen bir ajans tarafından servis edildiğini dile getirdi. "Eğer o görüntüler servis edilmese, Kılıçdaroğlu'nun Anıtkabir'de düştüğü durumu kimse farkına varmayacaktı. Aynı gün birkaç saat arayla Kılıçdaroğlu'na alınan yeni makam aracı da ajans tarafından servis edildi. Önceleri pek ihtimal vermiyordum ama CHP'de birileri Kemal Bey'i sabote mi etmeye çalışıyor diye ciddi ciddi düşünüyorum" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

O yazıya konu olan iddiaları CNN TÜRK Muhabiri CHP Sözcüsü Faik Öztrak'a sordu. Öztrak, "Hiçbir şekilde bize kumpas kurulamaz" dedi ve ekledi:

"Siz, bizim genel başkanımızın ağzından bir kere dahi aldatıldık, Allah affetsin lafını duydunuz mu? Bizim genel başkanımız yetişme tarzı itibariyle de bu ülkede kumpas kurulabilecek son genel başkandır. Hiçbir şekilde ne partimize ne genel başkanımıza kumpas kurulamaz. Biz bu konularda şerbetliyiz. Ama bize bu soruyla kumpas kurmak isteyen CNN televizyonunun kendisidir."