Partilerde seçim hazırlığı

Video: Partilerde seçim hazırlığı

Partiler oy kullanma günü için hazırlıklarını tamamladı. AK Parti sonuçları "Sonuç alım sisteminden" takip edecek. CHP Genel Merkezi'nde de çağrı merkezi kuruldu. MHP ise yurt genelinde 250 bin kişiyi görevlendirdi.

Siyasi partiler yerel seçimde oy kullanma günü için hazırlıklarını tamamladı. AK Parti sonuçları ''sonuç alım sistemi'' takip edecek.


AK Parti, 118 yerde çağrı merkezi kurdu. Bu merkezlerde 7 bin 277 çağrı merkezi görevlisi belirlendi. Çağrı merkezlerine 870 bin kişi veri aktaracak.


Sandık sonucu takibinin yanı sıra, parti genel merkezi önünde toplanacak partililer için de hazırlık yapıldı.


CHP Genel Merkezi'nde de seçim takip merkezi oluşturuldu. Türkiye'nin dört bir yanından gelen veriler ve şikâyetler burada toplanacak. Ayrıca, avukatlardan oluşan bir kriz merkezide çalışacak ve olası sorunlarda hukuki destek sağlayacak.


Türkiye genelinde 250 bini sandık görevlisi olmak üzere diğer gönüllü ve sorumlularla birlikte CHP'de yaklaşık 600 bin kişi görev yapacak. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'da seçim akşamı gelişmeleri genel merkezden takip edecek.


Seçim sonuçlarını partisinin genel merkezinde takip edecek bir diğer isim ise MHP Lideri Devlet Bahçeli.


MHP, İstanbul, Ankara ve İzmir'de 55 bin partiliyi ülke genelinde ise, 250 bin kişiyi 31 Mart seçimleri için görevlendirdi. Ayrıca genel merkezde de hukukçulardan oluşan bir ekip çalışacak.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS