PKK'nın suikast planı böyle bozuldu! Hedefte Bakanlar ve üst düzey isimler vardı

PKK'nın suikast planı böyle bozuldu! Hedefte Bakanlar ve üst düzey isimler vardı

İstanbul'da devlet büyüklerine ve kamu kuruluşlarına bombalı ve silahlı saldırı hazırlığındaki 2’si PKK’lı 8 kişi gözaltına alındı. İfadelerinin ardından 2'si terörist 4 kişi tutuklandı. Operasyonun detaylarını ise Nihat Uludağ CNN TÜRK canlı yayınında Deniz Bayramoğlu'na anlattı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İstanbul'da devlet büyüklerine ve kamu kuruluşlarına bombalı ve silahlı saldırı hazırlığındaki 2’si PKK’lı 8 kişi gözaltına alındı. İfadelerinin ardından 2'si terörist 4 kişi tutuklandı. Operasyonun detaylarını ise Nihat Uludağ CNN TÜRK canlı yayınında anlattı.

Suriye'den Türkiye'ye gelen bir kadın bir erkek bombacının 3 ay boyunca İstanbul Emniyet İstihbarat Dairesi birimlerince gün gün takip edildiğini aktaran Nihat Uludağ, "İstanbul'a indikleri an yakalanmıyorlar çünkü bomba sonradan gönderilecek bu iki kişiye. Polis ve istihbarat gün gün takip ediyor. Evden çıkan çöpleri bile inceliyor. Sık sık yer değiştiriyorlar ama polis takibi bırakmıyor. Biri ayakkabı üreticisinde diğeri de tekstil atölyesinde çalışıyor gibi gösteriyor kendilerini. Tüm detaylı takipler sonrasında operasyon talimatı veriliyor ve Bakanları ve üst düzey isimleri hedef alacak olan teröristler kıskıvrak yakalanıyor" ifadeleriyle detayları anlattı.