hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  "Propaganda" filmi için 307 bin 502 TL ödenecek

  Ünlü oyuncu Kemal Sunal'ın ailesi "Propaganda" filminden telif hakkı alamadıkları için dava açtı. Mahkeme, Sunal Ailesi'ni haklı bularak, 307 bin 502 TL ödenmesine hükmetti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kemal Sunal’ın ailesi, 1999 yapımı "Propaganda" adlı filmden telif hakkı alamadıkları iddiasıyla Sinan Çetin’in sahibi olduğu yapım şirketine açtığı davayı kazandı.

  Kemal Sunal, filmdeki oyunculuğu ve film üzerindeki haklarının düzenlenmesi için Sinan Çetin' in sahip olduğu yapım şirketiyle oyuncu sözleşmesi imzaladı. İddiaya göre, Kemal Sunal, filmin hasılat geliri üzerinden 500 bin kişiye kadar yüzde 10, filmin diğer gelirlerinin de yüzde 10’unu alacaktı.

  Ancak filmin, DVD ve CD satışları yapılması ayrıca televizyon kanallarında defalarca gösterilmesine rağmen Kemal Sunal’a ve mirasçılarına herhangi bir ödeme yapılmadı.

  Kararını açıklayan mahkeme, Sunal Ailesi'nin açtığı davayı kabul etti.

  Mahkeme, Kemal Sunal’ın, filmin yurtiçi ve yurtdışı televizyon kanallarındaki gösterimleriyle ilgili 295 bin 808 lira; CD, DVD ve kitap başta olmak üzere satışlardan elde edilen gelirlerden dolayı da 11 bin 694 lira olmak üzere toplam 307 bin 502 lira alacaklı olduğuna hükmetti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow