Robot el hayaline, 7 öğrenci kavuşturdu

Video: Robot el hayaline, 7 öğrenci kavuşturdu
Doğuştan sağ eli olmayan 13 yaşındaki <a class="in-news-link" href="/melisa-gokgoz" target="_blank" title="Melisa Gökgöz haberleri">Melisa Gökgöz</a>, <a class="in-news-link" href="/robot-el" target="_blank" title="robot el haberleri">robot el</a> sayesinde hayallerine kavuştu. O da artık kalp yapabiliyor. Sağ eliyle kalem tutuyor, eliyle su içiyor.

Doğuştan sağ eli olmayan 13 yaşındaki Melisa Gökgöz, robot el sayesinde hayallerine kavuştu. O da artık kalp yapabiliyor. Sağ eliyle kalem tutuyor, eliyle su içiyor.

Ortaokul öğrencisi 13 yaşındaki Melisa Gökgöz'ün doğuştan sağ eli yoktu. Ailesi ise, 40 bin dolarlık robot eli maddi imkansızlıklar nedeniyle temin edemedi. Devreye gönüllüler tarafından kurulan Robot El Türkiye Platformu girdi.

Platform, hemen İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ile iletişime geçti. Gelen talep üzerine Yazılım Mühendisliği'nde okuyan 7 öğrenci işe koyuldu ve bir ay gibi kısa sürede Melisa'nın ihtiyacı olan robot el tasarlandı.

Melisa'yı hayata sımsıkı bağlayan 7 üniversite öğrencisi hem gururlu, hem mutlu. Amaçları ise Melisa gibi başkalarına da umut ışığı olabilmek

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS