Sağlık çalışanı kamyonun altında kaldı

Sağlık çalışanı kamyonun altında kaldı

Ankara'da hafriyat kamyonunun altında kalan 22 yaşındaki acil tıp teknikeri Betül Eratik yaşamını yitirdi. Olay yerine gelen sağlık çalışanları gözyaşlarını tutamazken Eratik'in kulağında kulaklık olduğu için uyarıları duymadığı öne sürüldü.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Alınan bilgiye göre, Haymana Devlet Hastanesinde çalışan ve sabah mesaisinden çıkan Betül Eratik (22), Ankara Caddesi üzerinde kaldırımda yürürken geri geri gelen ve kontrolden çıkarak devrilen 06 PGY 52 plakalı hafriyat kamyonunun altında kalarak feci şekilde can verdi. Haymana Devlet Hastanesi Acil Servis çalışanları, olay yerine gelince ölen kişinin mesai arkadaşları olduğunu gördü.

Görgü tanıkları, genç kızı uyarmaya çalıştıklarını ancak kulağında kulaklık olduğu için uyarıları duymadığını iddia ettiler.

Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ankara İl Ambulans Servisi Başhekimliği Haymana Acil Sağlık Hizmetleri istasyonunda görev yapan ve freni patlayan bir kamyonun altında kalarak hayatını kaybeden Betül Eratik’in ailesine ve arkadaşlarına başsağlığı diledi.