"Sanal kumar ile mücadelede ödül ve ihbar sistemi düşünülebilir"

"Sanal kumar ile mücadelede ödül ve ihbar sistemi düşünülebilir"

Sanal kumarda yıllık dönen para 50 Milyar Doları buldu. Ülke çapında da sanal kumar çetelerine yönelik operasyonlar aralıksız devam ederken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ödül ve ihbar sisteminin sanal kumar için de düşünülebileceğini açıkladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Türkiye'nin dört bir yanında günlerdir sanal kumar operasyonları yapılıyor. Makinelere el konuluyor gözaltılar artıyor. Konu Türkiye Büyük Millet Meclisi Dijital Mecralar Komisyonunda da gündeme geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, komisyona bilgi verdi. Sanal kumarda yıllık 50 milyar Dolar para döndüğünü belirten Bakan Soylu, "Ödül ve ihbar sisteminin" sanal kumar için de düşünülebileceğini açıkladı.

Sanal bahis ve kumar tüm dünyayı tehdit eden bir bağımlılık. Türkiye'de de sanal kumarla mücadele aralıksız sürdürülüyor ve sanal kumar çeteleri çökertiliyor. En fazla kapatılan kumar siteleri Amerika ve uzak doğu kaynaklı.

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz komisyonda, ihbar sisteminin geliştirilmesi teklifini getirdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da sanal kumarın çok iyi takip edildiğini belirterek, "Bu konuda acımasızız, ödül ve ihbar sistemi sanal kumara yönelik düşünülebilir, haklısınız'' yanıtı verdi.