Savaş karşıtı Amerikalılar sokağa çıktı

Video: Savaş karşıtı Amerikalılar sokağa çıktı

Amerika Birleşik Devletleri’nin İran Devrim Muhafızları Lideri Kasım Süleymani'yi öldürmesi iki ülke arasındaki ipleri tamamen kopardı. Yükselen tansiyon, Amerika Birleşik Devletleri vatandaşlarını da rahatsız etti. Los Angeles ve Seattle kentinde sokağa çıkan Amerikanlar, "savaşa hayır" dedi.

Ellerinde Trump karşıtı dövizler, dillerinde “İran’la savaşa hayır” sloganları vardı. Savaş karşıtı Amerikanlar, Amerika Birleşik Devletleri’nin Los Angeles ile Seattle kentlerinde sokaktaydı.

Amerika Birleşik Devletleri’nin, İran Devrim Muhafızları Lideri Kasım Süleymani’yi öldürmesinin ardından, İran ile ABD arasındaki gerilim iyice tırmandı. Ortadoğu’da yaşananlar, barıştan yana olan Amerikalıları harekete geçirdi.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya Eyaleti’ne bağlı Los Angeles ve Washington eyaletine bağlı Seattle kentlerinde halk sokağa çıktı. Hem Amerikan Başkanı Trump’ı eleştirdi, hem de “savaşa hayır” sloganları attı.

Ortadoğu'da ırak savaşına benzer olayları yeniden yaşamak istemediklerini belirten eylemciler herkese, savaşa karşı birlik olma çağrısı yaptı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS