Şehir hastanesi bu yıl açılacak

Video: Şehir hastanesi bu yıl açılacak

İstanbul ve çevre illere hizmet verecek Başakşehir Şehir Hastanesi'nde inşaat çalışmaları devam ediyor. Hastanenin, bu yılın ortalarına doğru açılması hedefleniyor.

Kamu özel işbirliği modeli ile yapılan Türkiye'nin en büyük 3. Sağlık Yatırım Projesi, İstanbul-Başakşehir Şehir Hastanesi'nde inşaat çalışmaları sürüyor.


Hastane tamamlandığında iki bin 682 yatak kapasitesiyle sağlık hizmeti vermeye başlayacak. 1 milyon metrekare kapalı inşaat alanı bulunuyor. Bu ölçülerle Başakşehir Şehir Hastanesi, ana hastane binasına yerleştirilecek iki bin 40 sismik izolatörle, "dünyanın en büyük sismik izolatörlü binası" unvanına sahip olacak.


Hastane deprem izolatörleri sayesinde, yaşanması olası en şiddetli deprem sırasında ve sonrasında bile tüm operasyonel faaliyetlerini, aksamadan yerine getirmeye devam edebilecek.


Başakşehir Şehir Hastanesi, 2 bin 354 yatak kapasiteli ana hastane, 200 yatak kapasiteli fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi ve 128 yatak kapasiteli Psikiyatri Hastanesi'nden oluşacak. Ana hastane, altı adet blokla ortak bir çekirdek yapı etrafına kurulu olacak.


Başakşehir Şehir Hastanesi'nin bu yılın ortalarına doğru açılması planlanıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS