Şehit Emniyet Müdürü Altuğ Verdi için cenaze töreni düzenlendi

Şehit Emniyet Müdürü Altuğ Verdi için cenaze töreni düzenlendi

Makamında uğradığı silahlı saldırı sonucunda şehit olan Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi için Rize Valiliği'nde cenaze töreni düzenlendi. Şehit Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'nin sevenleri gözyaşları içinde uğurladı. DHA muhabiri Muhammed Kaçar düzenlenen törene ilişkin detayları anlattı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Dün makamında bir trafik polisi tarafından şehit edilen Rize İl Emniyet MüdürüAltuğ Verdi için Rize Valiliği önünde tören düzenlendi. 

DHA muhabiri Muhammet Kaçar o anları şöyle anlattı: Verdi'nin cenazesi morgtan alınarak, görev yaptığı emniyet binasının önünden de geçilerek naaşı polislerin omuzunda tören alanına getirildi. Törene İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet Genel Müdürü Celal Kaya, bölge valileri de katılıyor. Göreve geçen sene başlamıştı ama herkesle sıcak bir bağ kurmuştu.

Kızının sözleri yürekleri dağladı

Törende konuşan Rize Valisi Kemal Çeper ise şunları söyledi: İşinin ne kadar güzel yapılabileceğini gösterdi. Sayın Bakanım, biz bu caddelerde Altuğ müdürümle yürüdük, banklarda oturduk, vatandaşlarımızla sohbet ettik. Ne kadar sevildiğini gözlerimle gördüm. Altuğ müdürümün yüzündeki gülümsemenin, samimiyetin ne kadar gerçek olduğunu gördünüz. Bu memleket çok kıymetli bir bürokratını kaybetti. O yıllarca her türlü kötülükle mücadele etti ama takdiri ilahidir ki kalleşliğin nereden geleceğini bilemiyorsunuz. En yakınınız, insanlık gösterdiğiniz insan gelip sizi şehit ediyor. Dün sevgili evladımız Almira, bakanımıza sarılarak şunu söyledi, "Babam bize ben her zaman için şehit olurum ama ben şehit olduğum zaman dik durmanızı, bir şehit evladı gibi davranmanızı istiyorum" dedi. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Çok sevdiği ve çok sevildiği bu ilde gözyaşlarımızla gökyüzü de ağlayarak müdürümüzü uğurluyoruz. Allah bu ile yaptığı hizmetlerden dolayı rahmet eylesin. Bu ülke bu devlet için yaptıklarından dolayı kendisine şükranlarımız birkez daha arz ediyorum. 

"Meslektaş görünümlü bir katilin..."

Törende konuşan Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya da, şehit olan Verdi hakkında şöyle konuştu: Bugün burada, dün öğle saatlerinde meslektaş görünümlü bir katilin silahından çıkan hain kurşunlarla şehadet şerbetini içen kahraman bir vatan evladına, yüreği vatan aşkıyla dolu güleryüzlü, mütevazı, halkla kaynaşmış Rize'nin genç emniyet müdürü Altuğ Verdi kardeşimizi ebedi aleme uğurlamak için toplanmış bulunuyoruz. Bizim inanacımıza göre şehitler, cennette peygamberlerden sonraki en yüksek mertebenin sahibidirler. Her müslüman Türk evladı hayatı boyunca hep şehit olmayı arzu eder, bunun için de mücadele eder. Bizim inacımıza göre kötülüklere karşı savaşırken ölenler şehit olurlar. O bu vatanın ekmeğini yediğimiz gibi gerekirse uğruna kurşunda yeriz diyenlerdendi. Geride çok güzel hatıralar, güzel hizmetler, güzel dostluklar bırakarak aramızdan ayrıldı. Bu güzel insanı yetiştiren ailesine de bu vesileyle şükranlarımı sunuyorum. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"Onu asla unutmayacağız"

AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı ise törende şunları söyledi: Toplumun her kademesine giren, toplumla birlikte yaşamaya gayret gösteren bir emniyet müdürümüzdü. Cenab-ı hak kendisine rahmet eylesin. Biz onu Rizeliler olarak asla unutmayacağız. 

Şehit emniyet müdürü Altuğ Verdi'nin tabutunu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu taşıdı.  

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Babaevine Türk bayrakları asıldı 

Altuğ Verdi'nin Mersin'de yaşayan anne ve babasının evine Türk bayrakları asıldı, apartmanın önüne taziye çadırı kuruldu.

Verdi'nin cenazesi, Mersin'de ikindi namazını müteakip Muğdat Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından Mersin Şehitliği'nde defnedilecek.