Selalar şehitler için okundu

Video: Selalar şehitler için okundu

İdlib'den gelen acı haber tüm Türkiye'yi yasa boğdu. 81 ilde camilerden selalar yükseldi. Eller duaya kalktı.

İdlib'den gelen acı haberle Türkiye'nin 4 bir yanına ateş düştü, yürekler yandı. Türkiye Edirne'den Ardahan'a yasa boğuldu.


Eller semaya açıldı. Dualar şehitler için okundu. 33 şehit için 81 ilde camilerden sela sesleri yükseldi.


Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş o duayı Hatay'da, Habibi Neccar Camiindeki cuma hutbesinde okudu.


Türkiye Emekli Subaylar Derneği, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği, Türkiye Muharip Gaziler Derneği, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri derneği mesaj yayımladı. Dernekler her türlü göreve hazır olduklarını bildirdi. Mesajı;"Yüreğimiz yanıyor" başlığıyla paylaştılar.


Cuma namazının öncesinde İstanbul'daki Büyük Çamlıca Camii’nde 33 şehit için dualar edildi. Hutbede birlik ve beraberliğe vurgu yapıldı.


Erzincan’daki Cami Kebir Camisi'nde şehitler için gıyabi cenaze namazı kılındı. Namaza STK Başkanları ve vatandaşlar katıldı. Herkes tek yürek, birlik mesajları paylaşıldı.


Amasya'da şehitler için Sultan Bayezid Camisi'nde Kur'an-ı Kerim okundu, dualar edildi. Amasyalılar, şehitler için edilen dualara hep bir ağızdan amin dedi.


Kilis’te, İdlib şehitleri için hatmi şerif duası okundu. Nevşehirliler, sabah namazının ardından şehitler için camilerde duaya durdu.


O dualar yurdun dört yanından yükseldi. İzmir, Kahramanmaraş, Gaziantep, Sinop ve daha birçok ilde şehitler için rahmet, yakınları için sabır dilendi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS