Sevigen: Direnseydi Türkiye'nin kaderini değiştirirdi

Sevigen: Direnseydi Türkiye'nin kaderini değiştirirdi

{ title }

SONRAKİ VİDEO

23. Dönem CHP Milletvekili Mehmet Sevigen, CNN TÜRK canlı yayınında, Muharrem İnce'nin adaylıktan çekilmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Sevigen, "Muharrem İnce direnseydi, Türkiye’nin kaderini değiştirirdi" dedi. İnce'nin CHP’nin Ankara mitingine davet edilmesi için ise "utanç verici" ifadesini kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

23. Dönem CHP Milletvekili Mehmet Sevigen, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin cumhurbaşkanı adaylığından çekilmesiyle ilgili konuştu.

Sevigen, “Muharrem Bey direnseydi bana göre Türkiye’nin bu kaderini değiştirirdi. Seçim kazanmayabilirdik. Ayrı bir konu ama Türkiye’nin kaderini değiştirirdik. Bir daha belden aşağıya insanların özel hayatıyla ilgili Avrupa, dünya standartlarına uyar. Kimse böyle korkuyla telaşla ne çıkacak diye çekilmezdi ve Türkiye’nin kaderi değiştirdi. Bana göre seçimi kazanmaktan daha çok hizmet ederdi.” ifadelerini kullandı.

Mehmet Sevigen, Muharrem İnce'nin adaylıktan çekildikten sonra CHP’nin Ankara mitingine davet edilmesiyle ilgili, “Muharrem Bey’i Çankaya'ya çağırıyorlar ya ne kadar ayıp bu utanç verici. Muharrem Bey Çankaya adayı Sadullah Ergin'in Atatürkçü komutanları Silivri zindanlarına attığı zaman çıkıp dışarıda pimpon oynayan adama muharrem beyden oy istiyorlar.” sözlerini kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Sevigen, Kılıçdaroğlu'nun CHP genel başkanı olma sürecinde neler yaşandığını yalnızca dönemin Genel Sekter Önder Sav'ın bildiğini söyledi. Sevigen, Önder Sav'a o gün neler yaşandığını açıklaması için “Yani bizim salı günü yürüyüş yapıp adaylığımızı açıklayacağımızdan bir gün önce gelip adaylığını açıkladı. Aday olmayacağım diyen adam. Kim zorladı adaylığa ilk kırılma orada başladı. Cevabını buldunuz mu? Hayır bulamadık. Burada cevabını verebilecek tek insan var Önder Sav. Benim buradan Önder Abiye bir çağrım var. Benim büyüğüm o gün gittiler. Hangi kararla, hangi vaatle gittiler? Ali Topuz mezara götürdü. Sırrı Önder abi o sırrı götürmeden seçim de var. Türkiye’de o sırrı açıklarsa Türkiye kimi seçeceğini daha iyi bilir.” çağrısını yaptı.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber