Sınırın sıfır noktasında son durum ne? CNN TÜRK görüntüledi

Sınırın sıfır noktasında son durum ne? CNN TÜRK görüntüledi

Türk Silahları Kuvvetleri, Suriye'nin kuzeyinde oluşturulmak istenen terör koridorunu engellemek için birçok harekata imza attı. Suriye'nin kuzeyine 5'inci harekat için hazırlıklar sürüyor. Peki sınırda son durum ne, Suriye'nin kuzeyinde hareketlilik var mı? İşte CNN TÜRK ekibinden Mücahit Topçu ve kameraman Halil Kahraman'ın izlenimleri...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Asker hazırlıkta. Artık geri sayım başladı. Suriye'nin kuzeyini terörden arındırmak için Mehmetçik sahaya inecek.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye'nin kuzeyinde bugüne kadar 4 askeri harekat düzenlendi. Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı ve Bahar Lalkanı operasyonlarıyla Suriye'nin kuzeyinde DEAŞ ve PKK/YPG unsurları temizlendi. Yeni harekatın sinyalini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası verdi.

Türkiye, Suriye'nin kuzeyinde güvenli bölge oluşturmak amacıyla PKK terör örgütünün işgal ettiği bölgelere yönelik operasyon hazırlığında. Suruç'un hemen karşısında bulunan Ayn-El Arap bölgesi de yıllardır PKK işgali altında. Öyle ki PKK'nın sözde bayrağı da orada dalgalanıyor. CNN TÜRK ekibi sınırın sıfır noktasında Suruç ilçesinin karşındaki Ayn-El Arap'ta yaşanan haraketliliği kaydetti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Suriye'nin kuzeyine gerçekleştirilecek olası bir harekatın detayları, perşembe günü yapılacak Milli Güvenlik Kurulu toplantısında masaya yatırılacak.