Siyasetin 2020 yılı mesajları

Video: Siyasetin 2020 yılı mesajları

Meclis Başkanı Mustafa Şentop, bölgeye barış ve güvenin gelmesi temennisinde bulundu. MHP lideri Bahçeli, yeni yıl mesajında CHP'yi Kanal İstanbul üzerinden eleştirdi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “2020’de her şey çok daha güzel olacak” dedi.

Meclis Başkanı Mustafa Şentop, yeni yıl mesajında Türkiye'nin dünyanın her bölgesinde yaşanan çatışmaları sona erdirmek için yürüttüğü çabaların 2020'de devam edeceğini vurguladı. Şentop mesajında "Yeni başlayan yılın hem ülkemiz, hem bölgemiz, hem de dünya için barış, huzur ve güven getirmesini diliyorum" ifadelerini kullandı.


CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise yerel seçim sonuçlarını hatırlattığı mesajında 2020 için umut vurgusu yaptı. "2019 yılında yaşadıklarımız, 2020 yılına dair umutlarımızı artırıyor" diyen Kılıçdaroğlu, "2020 yılının ülkemize, bölgemize ve tüm insanlığa demokrasi, adalet, huzur, bolluk ve bereket getireceğine duyduğum inançla tüm yurttaşlarımıza mutluluk ve sağlık diliyorum. İnanın 2020'de her şey çok daha güzel olacak" şeklinde konuştu.


MHP lideri Devlet Bahçeli ise yeni yıl mesajında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Türkiye’nin zincirlerini kırdığını belirtti, CHP'yi hedef aldı. "Kanal İstanbul projesiyle tank palet fabrikası kapsamında sergilediği icazetli, lekeli ve sipariş nitelikli muhalefeti aslında her şeyi gözler önüne sermiştir. Kandil ve Pensilvanya'ya diyalog kanalı açıp kader ortaklığı yapanların Türkiye’nin gelişmesine ve egemenlik haklarına destek verecek projelere tepki göstermesi beyhude bir çırpınıştır. Yerli ve milli otomobille gururlanırken, gayri milli bir muhalefet demokrasi ayıbıdır" değerlendirmesi yaptı.


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de vatandaşların yeni yılını kutladı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS