Siyasette bu hafta

Video: Siyasette bu hafta

Kurban Bayramı sonrası Ankara'da yoğun siyasi mesai başlıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Partili belediye başkanları ile buluşacak ve partisinin MKYK toplantısına başkanlık edecek. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise MYK toplantısında kurmaylarıyla bir araya gelecek.

Kurban Bayramı'nın ardından Ankara'da siyaset yeniden yoğun mesaisine başlıyor.


Hafta ortası Ankara'ya gelmesi beklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan 22 Ağustos Perşembe günü partisinin genel merkezinde belediye başkanları ile bir araya gelecek. Toplantıda Cumhurbaşkanı’nın özellikle yeni seçilen belediye başkanlarına halktan kopmamaları, vatandaşlara mutlaka dönüş yapmaları, kibir, lüks ve şatafattan uzak durmaları mesajlarını vereceği öğrenildi.


Cumhurbaşkanı, 23 Ağustos’ta ise AK Parti MKYK toplantısına başkanlık edecek. Erdoğan toplantının ardından partisinin kuruluşunun 18’inci yılı dolayısıyla AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenecek programa katılacak.


Erdoğan'ın aynı gün Jandarma Genel Komutanlığı'nda düzenlenecek mezuniyet törenine katıldıktan sonra memleketi Rize'ye gitmesi planlanıyor. Cumhurbaşkanı, 31 Mart yerel seçiminde en çok oyu aldığı Rize'den başlayarak AK Parti'nin belediye başkanlığını kazandığı illere teşekkür ziyaretlerini sürdürecek.


Erdoğan, 26 Ağustos'ta ise MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile birlikte Malazgirt Zaferi'nin 948. yıldönümü kutlamalarına katılmak üzere Muş'a gidecek.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise Nevşehir'de genrçekleştirdiği İl Başkanları Kampının ardından haftaya MYK toplantısıyla başlayacak. Kılıçdaroğlu, kurmaylarıyla Olağan Kurultay sürecine yönelik takvimi masaya yatıracak. Yeniden yazılan parti programı da değerlendirilecek.


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise çalışmalarına Ankara'da devam edecek, yurt gezileri için hazırlıklar yapacak. Bahçeli, 31 Mart yerel seçimlerinde MHP'nin belediye başkanlığı kazandığı illeri ziyareti kapsamında ilerleyen haftalarda Bayburt ve Erzincan'a gidecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS