Siyasette gündem yangınlar

Video: Siyasette gündem yangınlar

CHP’nin gündeminde de orman yangınları vardı. Hem MYK’da hem de bölgedeki vekillerin yaptığı basın toplantılarında yangınlar konuşuldu. Gündemdeki bir başka başlıkta CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun meclisten geçen turizm düzenlemesine yönelik sözleriydi. CHP Lideri’nin eleştirdiği o düzenlemenin meclisteki görüşmelerinde sadece 50 milletvekilinin hayır oyu vermesi dikkat çekti.

CHP MYK toplantısı sonrası yangınlara ilişkin bu açıklama geldi bir açıklama da yangın yaşanan bölgelerde inceleme yapan Muğla’daki CHP heyetinden geldi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu mecliste kabul edilen turizm yatırımlarına ilişkin düzenlemeyi eleştirmiş, düzenlemenin yangınlarının ardından orman alanlarının turizme tahsis edilmesini sağlayacağını iddia etmişti. "Tek bir tuğla dahi koymaya kalkarsanız beni çiğnemeniz gerekecek" paylaşımında bulunmuştu.

Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamalarının ardından temmuz ayında meclisten geçen o düzenlemenin görüşmelerine, oylamalarına katılan muhalefet milletvekillerinin sayısı gündeme geldi

O düzenlemenin oylamasına muhalefetten katılıp hayır oyu veren milletvekili sayısı 50 olması dikkat çekmişti. CHP milletvekilleri oylamaya katılmadı iddiası gündeme gelmişti. O iddia CHP sözcüsüne de soruldu.

Bu arada Muğla’da konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Kılıçdaroğlu'nun paylaşımları ile tartışmaya açtığı turizm teşvik düzenlemesinin yeni değil 39 yıldan beri uygulamada olduğunu hatırlattı.

 

 

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS