Siyasette yoğun hafta başladı

Video: Siyasette yoğun hafta başladı

Siyasette bu hafta yoğun bir mesai olacak. Yeni haftada AK Parti ve CHP'de MYK toplantıları var. AK Parti'de il kongreleri İstanbul il kongresi ile tamamlanıyor. Erdoğan mesajlarını ise bugün İzmir'den verecek.

Siyasetin gündemi bu haftada yoğun. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir İl Kongresi'ne katılacak. Erdoğan, İzmir depreminin ardından yıkılan binaların yerine yapımına başlanacak 1444 konut ve 208 iş yerinin bulunacağı 20 bina için temel atma töreni gerçekleştirilecek.

AK Parti MYK da salı günü toplanacak. Uzun süredir bekleyen hayvan hakları yasasına ilişkin sunumun da MYK'da yapılması bekleniyor. AK Parti'de kongreler 24 Şubat Çarşamba günü İstanbul ile tamamlanıyor. Büyük kongre ise 24 mart'ta yapılacak. MYK'da kongre çalışmaları da ele alınacak.

Ve muhalafet cephesi. CHP MYK'da pazartesi günü toplanarak başta ekonomi olmak üzere iç ve dış gündemdeki gelişmeleri değerlendirecek. "13 şehidin sorumlusu Erdoğan'dır" sözleri sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP lideri Kılıçdaroğlu hakkında açtığı 500 bin liralık davada CHP'nin gündeminde olacak.

HDP'li 9 vekil hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan ve Meclis'e iletilmesi için Adalet Bakanlığı'na gönderilen fezlekelerin de bu hafta Meclis'e ulaşması bekleniyor. Fezlekeler Meclis'e ulaştıktan sonra komisyonda ele alınacak Genel Kurul'da oylama yapılırsa dokunulmazlığın kaldırılmasına karar verilebilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS