Siyasilerin 29 Ekim mesajları | Video

Video: Siyasilerin 29 Ekim mesajları | Video

Cumhuriyet Bayramı'nın 97 yılı nedeniyle siyasiler ve kabine üyeleri de mesaj yayınladı. Mesajlarında nelere dikkat çektiler, hangi mesajları verdiler?

Cumhuriyet Bayramı’nın 97. Yılı nedeniyle bir mesaj yayınlayan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, egemenliği kayıtsız şartsız millete teslim etmek üzere kurduğu, kimsesizlerin kimsesi Türkiye Cumhuriyeti'mizin 97. Yaşı kutlu olsun” dedi.

Türkiye’nin ekonomik ve siyasal açıdan bir buhranın içinde olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, Cumhuriyeti kuran kadroların yol göstericiliğinde, anayasanın temel dayanağı olan “Demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti anlayışını güçlendirerek sürdüreceklerini kaydetti. Kılıçdaroğlu Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve terörle mücadelede şehit olanları da andı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in mesajında da, "Büyük fedakarlıklarla bir mucizeye imza atan aziz ecdadımızın emaneti Cumhuriyetimiz, 97 yaşında. Cumhuriyet; Herkes “Bitti” derken, ayağa kalkan ve yedi düveli dize getiren Türk Milleti’nin, büyük mücadelesinin son imzasıdır” ifadelerine yer verildi.

Akşener, mesajında “Ezelden ebede değişmeyeceğini unutanlara, unutmak isteyenlere ya da unutturmaya kalkanlara, bıkmadan, usanmadan hatırlatacağız” dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da 29 Ekim mesajında, "Milli birlik ve beraberliğimizin en büyük güvencesi olan ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, 'Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun idare' olduğunu belirttiği Cumhuriyet, bizlere emanet edilen en büyük mirastır" dedi.

Akar, Kıbrıslı ve Azerbaycanlıların başta olmak üzere tüm dost ve kardeşlerin haklı davalarında sonuna kadar yanlarında olduklarını da belirtti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS