Şoförün yargılanmasına devam edildi

Video: Şoförün yargılanmasına devam edildi

Üniversitede hareket halindeki kamyonetin kasa kapağının başına çarpması sonucu hayatını kaybeden üniversite öğrencisi İrem Kütük’ün ölümüyle ilgili sürücü Tahir Kepenek'in "taksirle ölüme sebep olma" suçundan yargılanmasına devam edildi.

ODTÜ Psikoloji Bölümü 4. sınıf öğrencisi İrem Kütük, 26 Kasım 2018'de kampüste kaldırımda yürürken okula ait bir kamyonetin açılan kapağının başına çarpmasıyla hayatını kaybetmişti. Kamyonetin sürücüsü tutuksuz sanık Tahir Kepenek'in "taksirle ölüme sebep olma" suçundan 2 yıldan 6 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına Ankara 29. Asliye Ceza Mahkemesi’nde devam edildi.

Tanık olarak dinlenen Teknisyen Hasan Samar, Kazaya karışan aracın kışın tuzlamada kullandığını, bu nedenle kasasında çürümeler olduğunu, çürüyen bölümleri onardıklarını ancak araçta tadilat yapmadıklarını belirtti. Samar, soru üzerine, düzgün takılması halinde güvenlik pimlerinin yerinden çıkmasının mümkün olmadığını da söyledi.

ODTÜ Metal İşleri Atölyesi Şefi Kamil Sönmez ise Kilit sistemi, pimler ve kancaları tamir ettiklerini, Arıza formuyla kendilerine bildirilen eksiklikler dışında herhangi bir onarım yapmadıklarını, test sürüşü de yapılmadığını belirtti. Sönmez'e tepki gösteren Hakim Ali Yüksel, "Başka bir arıza tespit ettiğinizde bunu tamir etmiyor musunuz? Kimin ne yaptığı belli değil. Yaptığınız işi bilmiyorsunuz. Böyle mantık, böyle sistem olmaz." dedi.
ODTÜ'nün bildirdiği diğer tanıkların da dinlenmesinin ardından ara kararı açıklayan hakim, teknisyen Recep Yıldırım'ın tanık olarak dinlenmesine hükmedip davayı 18 Şubat'a bıraktı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS