Son 24 saatte 39 bin sivil göç etti

Video: Son 24 saatte 39 bin sivil göç etti

Suriye'nin bombardıman altındaki kenti İdlib'den büyük göç dalgası sürüyor. Son 24 saatte 39 bin sivil daha Türkiye sınırı yakınlarına göç etti. Bölgeden Kasım 2019’dan bu yana yerinden edilenlerin sayısı ise 541 bine ulaştı.

Suriye’de Rejim ve destekçilerinin yoğun hava saldırıları devam ediyor. Son 24 saatte 39 bin sivil daha Türkiye sınırı yakınlarına göç etti.


Bölgede 2019’un sonlarından beri etkili olan göç dalgası birkez daha havadan görüntülendi. Rejimin saldırılarından kaçan halk araçlarının arkasına koyabildikleri birkaç parça eşya ile Türkiye sınır hattındaki kapmlar ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin teröristlerden temizlediği Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı bölgelerine akın etti. Yollarda uzun araç kuyrukları oluştu.


Bombardıman altındaki İdlib’den Kasım 2019’dan bu yana yerinden edilenlerin sayısı ise 541 bine ulaştı. Güvenli bölgelere göç artınca kamplar doldu.


Yeni çadır kurulacak alan, altyapının bulunmaması ve yardımların azalması nedeniyle binlerce sivil sığınacak yer bulmakta güçlük çekiyor. Evsiz kalan ve temel yaşam malzemelerini temin etmekte zorlanan binlerce aile yardım bekliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS