Son dakika... Bayram namazında tarihi görüntüler

Video: Son dakika... Bayram namazında tarihi görüntüler

Ramazan Bayramı namazı, koronavirüs tedbirleri ile kısıtlı olarak kılındı. Tedbirler kapsamında sadece Ankara'da Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde bayram namazı kılındı. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş tarafından kıldırılan bayram namazında tarihi görüntüler yaşandı.

Maskeler takıldı, sosyal mesafe koyuldu. Ramazan Bayramı için kılınan bayram namazı tarihi görüntülere sahne oldu.

Ramazan Bayramı namazı, koronavirüs tedbirleri kapsamında yalnızca Ankara'da Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde kısıtlı sayıda cemaatin katılımıyla kılındı. Cemaat namazlarında alışkın olunan "safları sıklaştıralım" ifadesi, yerini "sosyal mesafeyi koruyalım"a bıraktı.

Bayram namazı hutbesi, Diyanet İşleri Başkanı Profesör Doktor Ali Erbaş tarafından dile getirildi. "Tedbirlerimiz sonuç verdi elhamdülillah. Camilerimizde cemaatle namaz kılacağımız günler yaklaştı" dedi. Erbaş, hutbesinde camiler açılınca da tedbirlere uyulmalı mesajı verdi. "Camilerimiz ibatede açıldıktan sonra da aynı titizlikle salgın hastalıkla mücadele tedbirlerine uymak öncelikli görevimizdir. Bu süreçte sadece öğle, ikindide namazlarımızı eda edeceğiz. Cuma namazlarını ise risk azalıncaya kadar avlularda ve acık alanlarda kılacağız" ifadelerini kullandı.

Ankara Valisi Vasip Şahin de sınırlı sayıdaki cemaatin arasında yer aldı. Namaz, İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı cami ve mescitlerde ibadet genelgesindeki esaslar uygulanarak kılındı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS