Son Dakika! CHP'yi karıştıran görüşme: İnceleme başlatıldı | Video

Video: Son Dakika! CHP'yi karıştıran görüşme: İnceleme başlatıldı | Video

Edirne Belediye Başkanı CHP'li Recep Gürkan'a Alaattin Çakıcı'nın ziyareti, parti tabanında tepkilere neden oldu. "Gelecek İçin Biz" grubu, ziyaretin CHP'de son dönemde çoğalan tuhaflıklardan biri olduğunu belirtti. CHP yönetiminin de olayla ilgili inceleme başlattığı ve disiplin süreci dahil bütün seçenekleri değerlendirdiği kaydedildi.

Cumhuriyet Halk Partisi'nde başını İlhan Cihaner, Ali Şeker, Murat Akbaş, Necati Yılmaz gibi isimlerin çektiği "Gelecek İçin Biz" oluşumu tarafından Alaattin Çakıcı'nın Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'a yönelik ziyaretine tepki geldi. "Arkadaşlar, bize bakıyor!" başlığıyla yayımlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"CHP'de son zamanlarda yaşanan bu tuhaflıklar o kadar çoğaldı ki, artık hiçbir yöneticinin böylesi bir rezalete karşı iki çift laf söylemesi dahi beklenmiyor. CHP Genel Merkezi'nin bu konuya da 'Fransız kalacağını' kestirmek pek zor değil."

CHP GÜRKAN HAKKINDA İNCELEME BAŞLATTI

BBC Türkçe'den Ayşe Sayın'ın haberine göre de ziyarete ilişkin görüntülerin paylaşılmasının ardından, genel merkez yöneticileri Recep Gürkan'dan bilgi aldı. Gürkan'ın, spontan görüşmenin, "Alaaddin Çakıcı'nın geçmişte cezaevinden arkadaşı olan ortak bir arkadaşlarının talebi doğrultusunda" gerçekleştiği bilgisini paylaştığı öğrenildi.

Olayla ilgili inceleme başlatan CHP yönetiminin disiplin süreci dahil bütün seçenekleri değerlendirdiği kaydedildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS