Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Rejime verdiğimiz süre doluyor

Video: Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Rejime verdiğimiz süre doluyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rejime gözlem noktalarımızın gerisine çekilmeleri için verdiğimiz süre ay sonunda doluyor. İdlib'de en küçük bir geri adım atmayacak, rejimi mutlaka belirlediğimiz sınırların dışına çıkartacak, halkın evlerine dönüşünü sağlayacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:


Doğum günüm için hazırlanan bu sürpriz, benim için çok çok duyguluydu. Çocukluk yıllarıma beni götürmesi, bunun yanında tercih edilen birkaç anekdot çok çok önemliydi. Kütüphaneme aldığım ilk kitabın taksitlerini simit satarak, su satarak ödemiştim. Böyle başlayan bir hayat ve şimdi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki dev kütüphane... Hazırlanan bu video için sizlere çok teşekkür ediyorum. 


KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI


Van'da meydana gelen depremde hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara acil şifa diliyorum. Yapılan değerlendirmelere göre bilim insanları yeni depremler beklendiğinin haberini veriyor. Hedefimiz 300 bin yeni konut inşa ederek, 1 milyon 500 bin konutu dönüştürmektir. Kanal İstanbul, tek başına diğer işlevlerinin yanında 500 bin konutluk bir kentsel dönüşüm projesidir. Elazığ'da TOKİ'nin inşa ettiği 400 konuta vatandaşlarımız taşınmıştır. Yıl sonunda Elazığ'da 960 konut tamamlanacak.


KILIÇDAROĞLU'NA TEPKİ


Açık konuşmak gerekirse karşımızda hastalıklı bir zihniyet var. Bu ülkede kölelik yoktur ama zihnini ve elindeki imkanları, emperyalistlere gönüllü olarak satmış olan bir kişiyi biliyoruz; onun adı da Bay Kemal'dir. FETÖ'den PKK'ya kadar tüm terör örgütlerini destekleyen, söylediği her sözde ve yaptığı her davranışta 'arkadaşlar' dediği teröristlerin arkalarında duran bir kişi, bu ülkenin ancak hasmı olabilir.


İdlib'de kahraman askerlerimize, şehitlerimize hakaret eden asla bu milletin evladı olamaz. Bana yaptığı teklife bak ya, "Git Esed'le görüş" diyor. Sen Esed'i görmediğin zaman biz onunla görüşüyorduk ama biz onun adam olmadığını gördük. Şu anda Apo'nun ortaklarıyla da ortaklığı var. Bununla da kalmadılar, Avrupa Parlamentosu'nda da beraber oturdular.


LİBYA


Çıkmış "Bizim Libya'da ne işimiz var" diyor. CHP'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal'in Trablusgarp'ta ne işi vardı. Bizim bir tarihimiz var. Biz tarihimize sahip çıkan, tarihimizle beraber geleceğe yürüyen bir partiyiz. 


SAMAN TARTIŞMASI


Bu zatın sürekli saman konusunu açması zihin dünyası hakkında fikir veriyor bize. CHP'yi milletimize, başındaki zatı da hekimlerimize havale ediyorum. Türkiye tarım ürünlerinde ithalatçı bir ülke değil, ihracatçı bir ülkedir. Yurt dışından ithal edilen buğday, işlenerek yurt dışına ihraç ediliyor. Dünya un ihracatında birinci, makarna ihracatında ise ikinci sıradayız. 


Siyasette ittifaklar vardır ve meşrudur ama bu işi gizli yapanlar, bölücü örgütün güdümünde yapanlar, siyaset değil kirli ittifak yapar. Mızrak çuvala sığmıyor. Terör örgütüyle gizli saklı yol yürüyenler, gün gelir bedelini de öder. Pek çok CHP belediyesinin yönetiminde örgütün güdümündeki kişiler var. 


"REJİME VERDİĞİMİZ SÜRE DOLUYOR"


İdlib'de ortaya çıkan büyük insani krizi önlemek için sahada aktif rol alacağız. Talebimiz rejimin saldırılarının sonlandırılması. Rejime gözlem noktalarımızın gerisine çekilmeleri için verdiğimiz süre ay sonunda doluyor. Şu anda en büyük sıkıntımız hava sahasını kullanamıyor oluşumuzdur. İnşallah yakında buna da bir hal çaresi bulacağız. İdlib'de en küçük bir geri adım atmayacak, rejimi mutlaka belirlediğimiz sınırların dışına çıkartacak, halkın evlerine dönüşünü sağlayacağız. Biz bu coğrafyanın misafiri değil, ev sahibiyiz; bunun için geri adım atmayacağız. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS