Son Dakika: Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplanıyor! İşte masadaki başlıklar... | Video

Video: Son Dakika: Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplanıyor! İşte masadaki başlıklar... | Video

Ankara'da gözler bir kez daha kabine toplantısına çevrildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında kabine toplantısının yapılması planlanıyor. Toplantıda hem iç hem dış gelişmeler ele alınacak. Koronavirüsten ekonominin gidişatına ve Akdeniz'de yükselen tansiyona kadar pek çok başlığın masaya yatırılması bekleniyor.

KORONAVİRÜSE EK TEDBİR VAR MI, OKULLAR AÇILACAK MI?

Ankara'da hafta başında gözler bir kez daha kabine toplantısına çevrilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki toplantıda koronavirüs yine öncelikli başlıkları arasında. Sağlık Bakanı Koca'nın salgının seyrine ilişkin son durum hakkında bir sunum yapması bekleniyor. Özellikle bayramda pek çok yerde kurallara uyulmamış ve ardından riskin arttığına dair uyarılar gelmişti. Bu tablonun ardından denetimlerde son durum ve ek tedbirlerin gelip gelmeyeceği gibi başlıklar masaya yatırılacak.

Konunun bir diğer boyutu ise okullar. Kabinede, okulların nasıl açılacağına yönelik değerlendirmeler de yapılacak. Milli Eğitim Bakanı Selçuk son olarak, "Dışarıya adım atan herkes 18 milyon öğrencinin sorumluluğunu omuzunda hissetmek zorunda" mesajı vermişti. Okullara ilişkin ayrıntıların da Milli Eğitim Bakanı tarafından bir sunum ile kabineye aktarılması bekleniyor.

KURLARDAKİ YÜKSELİŞ, NORMALLEŞME SÜRECİ GÖRÜŞÜLECEK

ekonomi ise bir diğer önemli başlık olacak. Özellikle de kurlardaki artış ve piyasalardaki son gelişmeler yakın takipte. Bir yanda Merkez Bankası'ndan 'Eldeki tüm araçlar piyasadaki aşırı oynaklığın azaltılması doğrultusunda kullanacak.' mesajı gelirken, bir yandan hükümet cephesinde atılacak adımların kabine toplantısında detaylı bir şekilde ele alınması bekleniyor. Ama sadece kurlardaki yükseliş değil, ekonomide normalleşme sürecinin de değerlendirileceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ'DEKİ GERİLİM VE OLASI YENİ ADIMLAR MASADA

Ve Akdeniz’de yükselen tansiyon. Yunanistan ile Mısır arasındaki deniz yetki alanı anlaşmasının ardından Doğu Akdeniz'de temmuz ayında sönümlenen tansiyon yeniden yükseldi. Türkiye'den de ara verdiği sondaj çalışmalarına yeniden başlama hamlesi geldi. Tüm bu süreç ve bölgeye ilişkin olası yeni adımlar kabine toplantısının önemli gündem başlıkları arasında yer alacak.

LÜBNAN'DAKİ PATLAMA SONRASINDAKİ YARDIMLAR GÜNDEMDE

Lübnan'daki patlama sonrasında yardım çalışmalarının detaylarının da toplantıda görüşülmesi bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS