Son dakika... Düğünler yasaklandı mı? İstanbul Valiliği duyurdu! Düğünler iptal mi?

Video: Son dakika... Düğünler yasaklandı mı? İstanbul Valiliği duyurdu! Düğünler iptal mi?

İstanbul Valiliği’nin son dakika açıklaması sonrasında düğünlerle ilgili önemli değişiklikler yapıldı. Kapalı alanlardaki kına gecesi, nişan ve benzeri etkinliklerin yasaklanmasıyla birlikte “düğün yasağı var mı?” sorusunun yanıtı merak konusu oldu. Peki, düğünler yasaklandı mı, yeni dönemde düğünler nasıl olacak?

Artan koronavirüs vakaları nedeniyle farklı illerde çeşitli önlemler alınmaya devam ediyor. Son olarak İstanbul Valiliği düğünlerle ilgili alınan yeni tedbirleri duyurdu.

İSTANBUL VALİLİĞİ AÇIKLADI

Valilikten yapılan açıklamada "Koronavirüs tedbirleri kapsamında tüm kapalı alanlarda sünnet düğünü, kına gecesi, nişan ve benzeri etkinliklere Pazartesi gününden itibaren müsade edilmeyecek. Koronavirüs tedbirleri kapsamında Düğün ve nikâhlarda yemek verilmesi de dâhil olmak üzere, her türlü yiyecek-içecek servisi/ikram (paketli su servisi hariç) Pazartesi gününden itibaren yapılmayacak" ifadeleri kullanıldı.

DÜĞÜN YASAĞI VAR MI? DÜĞÜNLER İPTAL Mİ?

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre 31 Ağustos 2020 Pazartesi gününden itibaren İstanbul’da kına gecesi, nişan ve sünnet düğünü gibi etkinlikler kapalı alanlarda yapılamayacak. 

DÜĞÜNLER NASIL OLACAK?

Düğün ve nikahlarda İstanbul’da artık yemek verilmeyecek. Yiyecek ve içecek servisinin yasak olacağı düğünlerde sadece paketli su servisi yapılabilecek. Açık alanda gerçekleştirilecek olan düğünlere de ek tedbirler getirilecek.

65 YAŞ ÜSTÜ 15 YAŞ ALTI TÖRENLERE KATILAMAYACAK, DANS YASAKLANACAK

Koronavirüs tedbirleri kapsamında düğünlerde oyun/dans gibi faaliyetlere müsaade edilmeyecek. Koronavirüs tedbirleri kapsamında gelin ve damadın birinci ve ikinci derece yakını olmayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile 15 yaş altı çocukların nişan, düğün ve nikâh merasimlerine katılımına izin verilmeyecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS