Son Dakika Haber! Ve tarih belli oldu! İnce kamera karşısına geçiyor | Video

Video: Son Dakika Haber! Ve tarih belli oldu! İnce kamera karşısına geçiyor | Video

Muharrem İnce parti kurma çalışmalarıyla ilgili kararı verdi mi? İnce'nin sürece ilişkin önümüzdeki hafta içinde bir açıklama yapması bekleniyor. Peki, İnce ne zaman konuşacak ve ne diyecek? CNN TÜRK Muhabiri Ünal Kaya, İnce'nin stratejisine yönelik bilgileri aktardı.

Ünal Kaya'nın aktardığı kulis bilgileri şöyle:

Muharrem İnce artık konuşacak, çünkü bir beklenti yaratıldı. Kurmayları tarafından bir açıklama yapıldı. Ancak Muharrem İnce şu ana kadar kameraların karşına çıkıp henüz resmi olarak bir konuşma yapmadı. Haliyle bu beklentinin bir yere bağlanması gerekiyor. Bu nedenle de önümüzdeki hafta bu açıklamayı yapmasını bekliyoruz. Bunun da bir zamanlaması olacak. Çünkü yarın CHP'nin parti meclisi toplanıyor. Pazar günü de MYK açıklanacak. Pazartesi de o MYK ilk toplantısını yapacak. İnce açıklanacak MYK'da kimlerin olup olmayacağına da bakacak. Aynı zamanda pazartesi günü yapılacak MYK toplantısının ardından bir basın toplantısı düzenleniyordu. O toplantıda illa ki parti sözcüsüne İnce'nin parti kurma çalışmalarına yönelik durumu da sorulacak. Ve oradan gelecek yanıtları da görecek. Genel merkez bir süredir sessizlik kararı içerisinde. İnce'nin resmi açıklama yapmasını beliyor ama hem yarın parti meclisinde Kemal Kılıçdaroğlu'nun kapalı toplantıda söyleyeceklerini hem de pazartesi günü CHP sözcüsünün kendisine ilişkin söyleyeceklerini de görüp muhtemelen salı ya da çarşamba günü bu yönde bir açıklama yapmasını bekliyoruz. Ama, 'Ben parti kuruyorum. Bundan sonra da yolumu bu şekilde izleyeceğim' gibi bir açıklamadan ziyade daha çok sosyal medya üzerinden ya da il yöneticiler üzerinden kendisine yöneltilen partiyi bölme eleştirilerine yanıt vermesini bekliyoruz. Aynı zamanda bu partiyi kurma aşamasına nasıl gidildiğini, kendisinde nasıl kırıklıklar yaşandığını da gerekçelendirmesi bekleniyor. 

Peki, bu sırada ne yapıyor? Uzun bir süredir bu çalışmalarını yürütüyor. Tabanın tepkisini ölçüyor, partili pek çok isimle konuşuyor. Başka partilerden fikri bağlamda öne çıkan siyasetçilerle de değerlendirme yaptığı belirtiliyor. Buna ek olarak sivil toplum kuruluşları, dernekler, vakıflar, kanaat önderlerine dair de görüşlerini alıyor. Ve bir de anket çalışmasının yapıldığı belirtiliyor. O anketin sonuçlarına göre de böyle bir partiye ne kadar oy gelebileceği, insanların buna nasıl bakacağına yönelik sonuçları da gördükten sonra önümüzdeki hafta kameraların karşısında olacak. Genel merkez ise İnce'nin o açıklamasını takip edecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS