Son Dakika Haberi: Erol Mütercimler’e jet iddianame| Video

Video: Son Dakika Haberi: Erol Mütercimler’e jet iddianame| Video

Katıldığı bir televizyon programında imam hatip mezunlarına ilişkin sarf ettiği sözler nedeniyle yazar Erol Mütercimler hakkında jet iddianame düzenlendi. Mütercimler’in 9 aydan 1,5 yıla kadar hapsi istendi. Ceylan sever ile Alper Öztürk’ün haberi.

Yazar Erol Mütercimler katıldığı bir televizyon programında imam hatip mezunlarına “cinsi sapık, ahlaksız” gibi sözler sarf etti. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan ve İlim Yayma Cemiyeti Derneği, Önder İmam Hatipliler Derneği, Türkiye Gençlik Vakfı Başkanı Enes Eminoğlu ile birlikte toplamda 16 kişi suç duyurusunda bulundu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından Mtercimler’e jet iddianame hazırlandı. İddianamede Erol Mütercimler’in bir televizyon programında 'ama sonuca bakın, o imam hatipten mezun olanlar bakın karşımıza ne olarak çıkıyor, sahtekar, cinsi sapık, ahlaksız' sözlerinin şikayete konu olduğuna dikkat çekildi.

Mütercimler ise kendini “yorgunluk sebebiyle söylemek istediklerini ifade edemediği, tam konuştuğu esnada söze başka bir katılımcının girmesi nedeniyle konuyu izah edecek zaman ve fırsat bulamadığını" belirterek savundu.

Erol Mütercimler, "halkın bir kesimini sosyal sınıf, mezhep cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama" suçlamasıyla önümüzdeki günlerde İstanbul 12. Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak.

 

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS