Son Dakika Haberi! İşte CHP MYK'nın perde arkası! Kılıçdaroğlu talimat verdi | Video

Video: Son Dakika Haberi! İşte CHP MYK'nın perde arkası! Kılıçdaroğlu talimat verdi | Video

CHP yönetimi Muharrem İnce'nin başlattığı hareketi değerlendirdi. Bazı MYK üyeleri İnce'nin "haksızlık" yaptığını söylerken, bazıları genel merkezin kucaklayıcı bir dil kullanması gerektiğini belirtti. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da kurmaylarına, genel merkeze "kırgın" olan vekillerle görüşülerek "gönüllerinin alınması" talimatı verdi.

Muharrem İnce genel merkezi "Bana yakın isimler listeye konulmadı" diyerek hedef almış, parti yönetimi de "CHP'nin aday belirleme ölçüsü kimin kime yakın olduğu değil, kazanma potansiyelidir" yanıtı vermişti. Partinin bu cevabı, 24 Haziran seçimlerinde listeye giremeyen vekillerde rahatsızlık yarattı. Konu CHP MYK toplantısında da gündeme geldi.

KILIÇDAROĞLU KURMAYLARINA GÖNÜL ALIN TALİMATI VERDİ

CNN TÜRK'ün edindiği bilgilere göre CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yanlış anlaşılma olduğunu söyledi. "Partimizin son seçim zaferinde önceki dönem milletvekillerimizin, belediye başkanlarımızın çok büyük katkıları oldu. Seçimin kazanılmasında çok önemli rol oynadılar. Asla onlara dönük bir olumsuz duygumuz düşüncemiz olmaz" ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu, yaşanan kırgınlığın giderilmesi için kurmaylarına talimat verdi. "Arkadaşlarımızla konuşun, onlara duyduğumuz sevgi ve saygının büyüklüğünü aktarın" dedi.

MYK toplantısında Muharrem İnce'nin başlattığı hareket de gündeme geldi. Edinilen bilgilere göre bazı MYK üyeleri, İnce'nin yaptığı açıklamalarla parti yönetimi ve il örgütlerine "haksızlık" yaptığını söyledi. Bazı MYK Üyeleri ise genel merkezin yapılan tüm açıklamalara rağmen "kucaklayıcı bir dil kullanması" gerektiğini ifade etti. "Dışarıya iten bir durumda olmamalıyız" dendi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS