Son Dakika Haberleri: İnce'den CHP'ye demokrasi tepkisi | Video

Video: Son Dakika Haberleri: İnce'den CHP'ye demokrasi tepkisi | Video

Muharrem İnce, partisine yönelik eleştirilerini sürdürdü. İzmir’de eski İl Başkanı Sedat Akman’ın cenaze törenine katılan İnce, “Siyasi partilerdeki demokrasi de Türkiye demokrasisi de ne yazık ki yerlerde sürünüyor” dedi. Parti yönetimi ise İnce’nin Sivas’ta yapacağı açıklamaya odaklandı.

“Siyasi mesajım yok” dedi. Ama genel merkeze yönelik eleştirilerini sürdürdü. Muharrem İnce, İzmir’de eski CHP İl Başkanı Sedat Akman’ın cenazesinde verdi bu mesajları.

İnce, Ankara’da düzenlediği basın toplantısında da Akman ile Bülent Ecevit arasındaki “kontenjan” diyaloğunu hatırlatmış, önseçim üzerinden partisini eleştirmişti.

Muharrem İnce, eleştirilerini ve başlattığı hareketin yol haritasını ise Sivas’ta açıklayacak. İnce, 4 Eylül’e kadar İstanbul ve memkeketi Yalova’da “memleket hareketini” kurduğu ekibiyle çalışacak, açıklayacağı vizyon belgesini kaleme alacak.

Genel merkez de İnce’nin yapacağı açıklamaya odaklanmış durumda. Kılıçdaroğlu “Şuan da disipline sevk yok” dese de parti yönetimi İnce’nin Sivas'ta yapacağı açıklamaya göre kararını verecek.

İnce, parti yönetimine yönelik eleştirilerini arttırdığı bir konuşma yaparsa disiplin mekanizmasının devreye girmesi gündeme gelecek.

Ama İnce daha çok 2023 seçimleri odaklı bir açıklama yapıp yönetimi eleştirmezse genel merkez “tepkisizlik” taktiğini izlemeyi sürdürecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS