Son Dakika Haberleri: "O benim kardeşim" | Video

Video: Son Dakika Haberleri: "O benim kardeşim" | Video

15 Temmuz gecesi çok tarihi anlara ve karelere tanıklık edildi. O anlardan biri de Üsküdar’da bir yokuşta kaydedildi. Verilen emri uygulamak zorunda kalan 3 aylık bir askerle onu teslim alan 3 yıllık bir Çevik Kuvvet Polisi’nin birbirlerine sarıldığı o anlardı. CNN TÜRK muhabiri Fulya Öztürk "o benim kardeşim" diyerek o askere siper olan çevik kuvvet polisine o anları sordu.

O karanlık gecede iki gencin yolu ve hikayesi Üsküdar’da bir yokuşta kesişti. Biri 3 yıllık polis, diğeri henüz 3 aylık erdi. 27 yaşındaki Çevik Kuvvet Polisi Erhan Boyacı o gece evindeydi. Darbe girişimi haberini alır almaz görev yeri olan Üsküdar’daki çevik kuvvet şube müdürlüğüne gitti. Üsküdar da hareketli noktalardan birisiydi. Cadde ve sokaklarda pek çok tank vardı. Onun da görevi o tankları durdurmak, etkisiz hale getirmek ve askerleri de gözaltına almaktı.

Tankın içinde kalan askerlerin çoğu erdi. Aldıkları emri uygulamak zorunda kalmışlardı. Panik olmuşlar tankın içerisinde mahsur kalmışlardı. Erhan boyacı diğer polis memuru arkadaşlarıyla beraber önce askerlerin sakinleşmesini sağladı. Çözümü de bir sloganda buldular.

Sonra tankın içindeki askerler dışarı çıkmaya başladı. Erhan boyacı onlardan birini aldı, ona sarıldı, sakinleştirdi. Üsküdar’da bir yokuşta yürümeye başladılar. Ve aralarında şu diyalog geçti.

Bir cep telefonu kamerasına yansıyan o görüntü tüm Türkiye’ye yayıldı. Hayatları o tarihe geçen o birkaç dakikada kesişen iki genç birbirini hiç tanımadı. Biri diğeri için kardeşim o benim demiş kollarıyla olası bir tepkiye karşı ona siper olmuştu.

O gece genç bir polisin bu davranışı tüm Türkiye’yi duygulandırdı. Erhan Boyacı bugün o erin yüzünü bile hatırlamıyor. Ama onu bir daha görmek isterim diyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS