Son Dakika: Hepsinin içinden uyuşturucu madde çıktı | Video

Video: Son Dakika: Hepsinin içinden uyuşturucu madde çıktı | Video

Gelinlik, tablo ve oyuncaklar... Hepsinden uyuşturucu maddeler çıktı. Polisin havalimanlarına yönelik operasyonları sonucunda çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirildi. CNN TÜRK Muhabiri Kaan Temeltaş ve kameraman Mehmet Bulut'un özel haberi.

Tablolar kesildi, gelinlikler kontrol edildi. İçlerinden uyuşturucu madde çıkarıldı.

İstanbul Havalimanı ve İstanbul Gümrükler Muhafaza, Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri tarafından havalimanlarında uyuşturucu operasyonları düzenlendi. Operasyonlardan birinde hedefte, yurt dışına gönderilmek üzere hazırlanan tablo beyanı yapılan bir kargo vardı. Narkotik köpkelerinin uyarı vermesiyle ekipler alarma geçti. Tablo incelendi. Tabloya zulalandığı tespit edilen 75 bin uyuşturucu madde ele geçirildi. Düzenlenen operasyonlardan bir tanesi de gelinlik beyanı yapılan bir kargo gönderisineydi. O kargo gönderisinin içinden gelinlik parçaları çıktı. Ve o gelinlik parçalarının altından da uyuşturucu maddeler. Operasyon sonucunda 30 bin uyuşturucu madde yurt dışına gönderilmek üzereyken ele geçirildi.

Bir operasyon da yurt dışından Türkiye'ye getirilen kargoya yapıldı. Yurtdışından gelen kargoların içinden çocukların sıklıkla oynadığı oyuncaklardan bir tanesi çıktı. Fakat bu oyuncağı ters çevirdiğinizde içinde uyuşturucu madde olduğu anlaşıldı. Kutunun içinden uyuşturucu maddenin yanı sıra, uyuşturucu yapımında kullanılan 1 buçuk kilogramlık malzeme ele geçirildi.

Operasyonlar sonucunda 9 kişi gözaltına alındı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS