Son dakika! İşte kaldırılan kısıtlamalar! 18 yaş altı ve 65 yaş üstü ile ilgili yeni karar | Video

Video: Son dakika! İşte kaldırılan kısıtlamalar! 18 yaş altı ve 65 yaş üstü ile ilgili yeni karar | Video

Dün akşam tüm gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son dakika açıklamasına çevrilmişti. Kabine toplantısı sonrası kaldırılan bazı kısıtlamalarla ilgili Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu. Lokanta ve kafelerin çalışma saatleri, sinema ve tiyatro salonlarının açılacağı tarih, 65 yaş üstü ve 18 yaş altı vatandaşların dışarı çıkabilme şartlarıyla ilgili detaylar belli oldu

son dakika haberleri... Kabine toplantısı Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında dün Beştepe'de gerçekleştirildi. Toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan, kaldırılan kısıtlamaları tek tek anlattı. Erdoğan konuşmasında şunları söyledi:

"Lokanta, kafe, kıraathane gibi işletmelerin kapanış saati 22.00'den 00.00'a uzatılmıştır. Sinema, tiyatro, gösteri merkezi gibi işletmeler 1 Temmuz'dan itibaren belirlenen kurallara göre faaliyete geçebilecektir. 65 yaş üstü vatandaşlarımız haftanın her günü 10.00 ila 20.00 saatleri arasında dışarı çıkabilecektir. 18 yaş altı ile ilgili kısıtlama ise küçüklerin ebeveynleri refakatinde olmaları şartıyla tümüyle kalkmıştır. Milli parklar ve doğa parkları sağlık çalışanları, 18 yaş altı ve 65 yaş üstü için ücretsiz olacaktır. Nikah salonları 15 Haziran'dan itibaren, düğün salonları ise 1 Temmuz'dan itibaren belirlenen kurallara uygun şekilde hizmet vermeye başlayabilecektir. Aldığımız kararların ülkemize, milletimize hayırlı olmasını Allah'tan diliyorum."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS