Son dakika... İYİ Parti'de liste krizi sürüyor

Video: Son dakika... İYİ Parti'de liste krizi sürüyor

İYİ Parti'de geçen hafta Kurultay'da başlayan liste tartışmaları, hız kesmeden devam ediyor. Bu kez oy verilmeyecekler listesinde ismi yer alanların da aralarında olduğu 20 vekil, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in kapısını çaldı. O isimler, Akşener'den tartışmaların odağındaki isim Koray Aydın'a yeni yönetimde görev verilmemesini istedi.

İYİ Parti'de kurultayda delegelere dağıtılan seçilmeyecekler listesi üzerinden başlayan kriz devam ediyor. Aralarında milletvekillerinin de olduğu o listeyi kimin dağıttığı hafta boyunca tartışılmış, listedeki isimler yaptıkları açıklamalarla teşkilattan sorumlu genel başkan yardımcısı Koray Aydın'ı işaret etmişti. Tartışmaların ardından İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı o listeyi ben hazırladım açıklaması yapmıştı. Bu tartışmalar sürerken İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, merkez sağın yönetimden tasfiye edildiğini ileri süren ve bu olaya tepki gösteren 20 vekilden bir grupla bir araya geldi.

İstanbul'da gerçekleşen görüşmenin üç saat sürdüğü belirtildi. Görüşmede kurultayda dağıtılan listenin etik olmadığı dile getirilirken, "Ne genel başkan ne parti ne de genel başkanlık makamı ile bir sorunumuz var. Listede isimlerin çizilmesi itibarsızlaştırmak anlamına gelir. Listeyi yapanlarla ilgili gereğinin yapılmasını istiyoruz" mesajı verdiği vurgulandı. Hatta liste ile ilgili ismi geçen teşkilatlardan sorumlu genel başkan yardımcısı Koray Aydın'a görev verilmemesi yönünde taleplerini de ilettikleri ifade edildi.

Akşener'in de kurultayla ilgili tartışmanın sosyal medyada yapılmasına çok üzüldüğünü söylediği belirtildi. Parti kulislerinde de Koray Aydın'ın Akşener'le görüşerek kendisine görev verilmemesini isteyeceği bilgisi de yansıdı. Tartışmaların ardından gözler kurultay sonrası ilk toplantısını 1 Ekim'de yapacak genel idare kurulu toplantısına çevrildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS