Son dakika... Kadıköy Belediyesi'nde yolsuzluk operasyonu

Son dakika... Kadıköy Belediyesi'nde yolsuzluk operasyonu

İstanbul merkezli 5 ilde rüşvet ve yolsuzluk suçlamasıyla aralarında Kadıköy Belediyesi'nde görevli kamu çalışanlarının da bulunduğu 224 şüpheliye yönelik operasyon düzenledi Eş zamanlı baskınlarda 194 kişi gözaltına alındı. Operasyona ilişkin detayları CNN TÜRK muhabiri Merve Tokaz aktardı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Rüşvet alırken parola kullandılar, gelen paraları ortak hesaplarda topladılar. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı.

"METRE" VE "SAĞLAM ADAM" ŞİFRESİ

Şüpheliler 1 yıl süresince teknik ve fiziki takibe alındı. O çalışmalarda Kadıköy Belediye'sinde görevli zabıta ve mühendislerin esnaflarla tanıştıkları, ardından çeşitli bahanelerle rüşvet aldıkları belirlendi. Şüphelilerin telefon dinlemelerinde rüşvet alacakları esnaflardan "sağlam adam", rüşvetten ise "metre" diye söz ederek şifreli konuştukları da tespit edildi. Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları incelemede rüşvetten elde edilen paraların ortak havuzda toplandığını belirledi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

ŞÜPHELİ 48 ZABITA İLE 6 MÜHENDİSİN SORGUSU SÜRÜYOR

Ekipler, Kadıköy Belediyesi'nde görevli zabıta ve mühendislerin de bulunduğu şüphelilere yönelik sabah saatlerinde operasyon için düğmeye bastı. İstanbul merkezli 5 ilde belirlenen adreslere eş zamanlı baskınlar düzenlendi. 224 şüphelinin ev ve iş yerlerinde aramalar yapıldı. Gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki sorguları sürüyor.