Son dakika... Kılıçdaroğlu: Sıramı bekleyeceğim | Video

Video: Son dakika... Kılıçdaroğlu: Sıramı bekleyeceğim | Video

Son dakika... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın, Meclis'te temsil edilen bütün Siyasi Parti liderlerine yaptığı aşı davetine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan da bir cevap geldi. CHP lideri Kılıçdaroğlu, ''vatandaş Kemal Kılıçdaroğlu'' olarak sırasını bekleyeceğini belirterek, öncelikle sağlık çalışanlarının aşı olması gerektiğini ifade etti. Açıklamaya dair detayları CNN TÜRK Ankara muhabiri Arda Erdoğan paylaştı.

son dakika haberleri... CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul İl Başkanlığı'nın "Sen Varsan Biz Varız" kampanyasında saha çalışmalarının başlatılması dolayısıyla düzenlenen tanıtım etkinliğine canlı bağlantı ile katıldı.
Çalışmaya katılan tüm partililerden yeni tip corona virüsle (Covid-19) mücadele kurallarına uymalarını isteyen Kılıçdaroğlu, Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan aşılama çalışmasıyla ilgili değerlendirmede de bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Aşılama başladı. Aşı için davet de geldi, Sayın Bakan aradı. Ben de vatandaş Kemal Kılıçdaroğlu olarak sıramı bekleyeceğim. Öncelikle sağlık çalışanlarının aşı olması lazım. Onlar aşı olduğu zaman... Çünkü onlar doğrudan doğruya hastalarla ilişki kuruyorlar, onları tedavi ediyorlar. Onlar günün 24 saatinde çalışıyorlar. Eğer bugün pandemide çok ciddi, yaygın bir tablo ortaya çıkmadıysa, bunun temel nedeni bizim sağlık çalışanlarımızın gösterdikleri çabadır. Verdikleri mücadeledir. Eğer bir yerde sağlık çalışanı görürseniz ona benim selamlarımı, saygılarımı iletirseniz çok memnun olurum. Çünkü sağlık çalışanlarının verdiği çaba her şeyin üstünde."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS