Son dakika... Manukyan’ın mirasında önemli gelişme | Video

Video: Son dakika... Manukyan’ın mirasında önemli gelişme | Video

Genel ev patroniçesi, vergi rekortmeni Matild Manukyan’ın oğlu Kerope Çilingir, annesinin mirasına ortak olmak isteyen 36 kişi ile kendi ailesiyle davalıktı. 5 Ağustos'ta hayatını kaybetti. O davada yeni bir gelişme yaşandı. Çilingir'in Manukyan'ın oğlu olmadığı ortaya çıktı.

Milyonlarca liralık mirasın kime kalacağı merak konusuydu. Yıllardır süren davada bir türlü bulunamayan boşanma belgesi sonunda ortaya çıktı.

17 Şubat 2001'de hayata veda eden Matild Manukyan, ardında Antalya, Alanya ve Balıkesir’de 5 adet 5 yıldızlı otel, Kıbrıs’ta 5 yıldızlı otel, İstanbul’da 2 fabrika, Kınalıada ve Büyükada’da iki köşk, İstanbul’da 500 daire, 70 iş hanı, Yalova’da yüzlerce daire ve arsa, Muğla, Kocaeli, Erzurum ve Adana’da onlarca bina ve arsa, Fransa’daki bir bankada 150 milyon euro, 220 taksi, toplam 486 taşınmaz, irili ufaklı banka hesapları ve çok sayıda şirket hissesi bıraktı.

Matild Manukyan’ın ölümünden sonra mirası, resmi vasisi olan oğlu Kerope Çilingir’e kaldı. Ancak Kerope Çilingir, son iki yıldır hem devasa mirasa ortak olmak isteyen Muşlu Bekiran aşiretine mensup 36 kişiyle, hem de kendi ailesiyle mahkemelik olmuştu. Akrabaları, Çilingir’in Manukyan’ın oğlu olmadığını ileri sürerek nüfus kayıtlarının düzeltilmesi için dava açtı. O davada çok önemli bir gelişme yaşandı.

Milliyet gazetesinden Elif Altın'ın haberine göre, İstanbul 7. Asliye Hukuk Mahkemesi’nce görülen davanın duruşmasında davacıların avukatı Oktay Köse, “İstanbul 3. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin 1942 tarihli boşanma ilamında Matild Manukyan ile boşandığı eşi Aram Çilingir’in çocuksuz olduğu yazılmaktadır” dedi.

Mahkeme, davayı usulden reddetti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS