Son Dakika! Okul öncesi için yeni karar | Video

Video: Son Dakika! Okul öncesi için yeni karar | Video

Milli Eğitim Bakanlığı, 4 Ocak'a kadar il veya ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından, yüz yüze eğitim yapılan okul öncesi eğitim kurumlarında uzaktan eğitim kararı alınabileceğini duyurdu. Öğretmenler günlük eğitim akışlarını 6 etkinlik saati olarak hazırlayacak.

Milli Eğitim Bakanlığı, "yüz yüze eğitime ara verilmesi" ve "uzaktan eğitim"e ilişkin iki yazı gönderdi. Yüz yüze eğitim yapılan okul öncesi eğitim kurumlarında yeni karar alındı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Yüz yüze eğitim yapılamayacak okul öncesi eğitim kurumları ilgili il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerince belirlenecek ve bu kuramlarda da uzaktan eğitime geçilecektir" denildi.

Okul öncesinde uzaktan eğitim yapılması halinde öğretmenler, ailelerle bire bir, telefon ya da çevrimiçi programlarla iletişim kuracak. Her öğretmen, güne başlama, oyun, beslenme, temizlik, etkinlik ve dinlenme sürelerini de içerecek şekilde çocukların ev ortamında yapabileceği özellikte günlük eğitim akışlarını 6 etkinlik saati olarak hazırlayacak. Günlük eğitim akışlarında bir etkinlik saati 20 dakikayı geçmeyecek.

Ailelerin imkanları doğrultusunda, EBA üzerinden sağlanan canlı ders uygulamasının yanı sıra güvenilir platformlarda haftada en az üç kez olmak üzere çocuklarla grup halinde canlı iletişim kurulacak etkinlikler yapılacak. Bu etkinliklere katılamayan çocuklarla haftada en az üç kez birebir görüntülü veya sesli iletişim kurulacak. Gerekli durumlarda okul imkanları kullanılacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS