Son dakika... Partiler bulunan doğalgaz için ne dedi? | Video

Video: Son dakika... Partiler bulunan doğalgaz için ne dedi? | Video

Türkiye’nin Karadeniz'de doğalgaz rezervi bulması muhalefetin de gündemindeydi. Hem CHP hem de İYİ Parti, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "millete müjde" olarak duyurduğu doğalgaz keşfini sevindirici buldu. MHP ise "Çırpınırdı Karadeniz" türküsüyle kutlama mesajı verdi.

CHP'Lİ AKIN: AMASIZ FAKATSIZ BİZİ SEVİNDİRMİŞTİR

Karadeniz'deki doğalgaz keşfine partilerden de destek geldi. CHP Enerji ve Altyapı Projelerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, "Ülkemizin sınırları içerisinde 320 milyar metreküp rezervi olan doğalgaz bulunmuş olması amasız fakatsız bizi sevindirmiştir" dedi. Türkiye'nin enerjide dışa bağımlılığının azaltılması gerektiğini vurgulayan Akın, "Karadeniz'de bulunan doğalgaz 320 milyar metreküp rezerv tam anlamıyla üretime geçildiğinde önemli bir katkı sağlayacaktır. Karadeniz veya Akdeniz'de yapılacak ekonomik bir keşif, enerjide de tam bağımsızlığı savunan bizleri mutlu eder" ifadelerini kullandı.

MHP "ÇIRPINIRDI KARADENİZ" MESAJIYLA İLE KUTLADI

Milliyetçi Hareket Partisi ise sosyal medya hesaplarında da "Müjdeler Olsun" başlığıyla keşfi kutladı. Mesajda, MHP lideri Bahçeli'nin 2018 yılındaki Samsun mitinginde "Çırpınırdı Karadeniz" türküsü dizelerini seslendirdiği konuşması yer aldı.

AĞIRALİOĞLU: KATKISI OLAN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu da keşfin önemli olduğunu belirtti, emeği geçenlere teşekkür etti. Ancak İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır, bulunan rezervin Türkiye tarihinin en büyük doğalgaz keşfi olmadığını iddia etti, "8'inci müjde bu. Tek fark, adı Tuna1'di, Sakarya olmuş" dedi.

DESTİCİ: İNANIYORUM Kİ YENİ KAYNAKLAR BULUNACAK

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici ise "İnanıyorum ki bu arama çalışmalarının arkası gelecek. Türkiye, yeni kaynaklar bulacaktır" mesajını paylaştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS