Son dakika! Sakarya'daki patlamayla ilgili açıklama! 'Tablo iyi görünmüyor' | Video

Video: Son dakika! Sakarya'daki patlamayla ilgili açıklama! 'Tablo iyi görünmüyor' | Video

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Sakarya'daki patlama ile ilgili son bilgileri CNN TÜRK canlı yayınında paylaştı.

İşte Yavuz'un canlı yayındaki o açıklamaları:

Tüm Türkiye'ye geçmiş olsun. Gerçekten tablo iyi görünmüyor. Patlamalar hala devam ediyor. Ben de oraya intikal ettim. Fabrikanın önüne çıkamıyoruz. Bakanlarımız da geliyor ama oraya ulaşmak da mümkün değil. Oradaki yangından çıkan gazın yayılması ve bir risk oluşturma durumu söz konusu. Dumanın yükseldiği alana itfaiye görevlilerinden başka kimseyi almıyorlar. Baruttan kaynaklı gazın insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkisi üzerinde duruyorlar. Zaten patlamalar da devam ediyor. Başka depolara sirayet etme durumu da var.

Burası bir havai fişek fabrikası ve içeride 150-200 kişi olduğu düşünülüyor. Bunların bir kısmı fabrika içerisinde bir kısmı da fabrika önünde araziye yakın yerlerde ama ne kadar içeride kalan oldu? Ölen var mı bilemiyoruz? Şu ana kadar 15 kişi yaralı olarak kurtarıldı. İçeridekilerin bir kısmı hala kurtarılmayı bekliyor. Yetkililer hummalı bir çalışmanın içinde. Patlamalar devam ederken bunlar yapılıyor. Dua edelim ki ölü olmasın. Burada bir seferberlik hali var. Şu anda başka bir yere sirayet etti sanırım patlamaların sesi arttı.

Havadan müdahale dahil farklı seçenekler değerlendiriliyor. Daha öte ne yapılabilir konusunda herkes çalışıyor. Her zaman olan yangın ve patlamalardan değil bu olay. Nasıl müdahale edileceğine dair detaylı bir ekip çalışması yapılıyor. İhtiyaç halinde her türlü müdahale için tüm teknik çalışmalar yapılacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS