Son dakika... Şehit Esma Çevik'in babası CNN TÜRK'e konuştu | Video

Video: Son dakika... Şehit Esma Çevik'in babası CNN TÜRK'e konuştu | Video

Kızının mezarı başında "Katil yakalansın" diye dua etmişti baba Hüseyin Akgül... Geçen aralık ayında Şırnak'ta şehit düşen Astsubay Esma Çevik'in şehit olduğu olayda bomba düzeneğini yerleştiren terörist, bayramın 4. günü yakalandı. Acılı baba, CNN TÜRK Muhabiri Dilay Dilaver'e konuştu, kameraman Yasin Kamaloğlu görüntüledi.

Geçtiğimiz yıl Şırnak'ta PKK'nın tuzakladığı bombayı imha ederken şehit düşen Astsubay Esma Çevik'in babası Hüseyin Akgül, bayramın 1. günü sabah erkenden şehitliğe gitti, tek bir dilekte bulundu:

"Resmi elimle okşadım, duamı ettim. Ondan sonra dedim ki 'Yaradan Yüce Rabbim benim kızımı şehit eden o hainin bulunup cezalandırılmasını bir an önce sağla.' Yüce Rabbim diye duamı ettim, ettikten sonra zaten kendimden geçtim ben fenalaştım."

Güvenlik güçleri, 25 Haziran'da Mardin Derik kırsalında İHA ile keşif yaparken, bir kadın terörist tespit etti. Zırhlı birliklerce çembere alınan terörist, kaçamayacağını anlayınca teslim oldu. Sözde bölge mayıncısı teröristin, çok sayıda uzaktan kumandalı bombayı güvenlik güçlerinin geçiş güzergahlarındaki yollara yerleştirildiği belirlendi. Teröristin, Astsubay Esma Çevik ile Uzman Çavuş Kemal Sayar'ı şehit eden bombayı da bizzat hazırlayıp tuzaklayan kişi olduğu ortaya çıktı.

Baba Hüseyin Akgül, üstünden aylar da geçse acısını ilk günkü gibi yaşamaya devam ediyor. Baba Akgül, "Benim kızımı şehit edip, dağlarda gezmesi o kadar zoruma gidiyordu ki içim kan ağlıyordu. Ve bu kan ağlamayı bir nebze de olsa dindirdi. Nasıl diyeyim çifte bayram gibi oldu bana. Her sabah şehitliğe gidiyorum, duamı ediyorum, huzur buluyorum. Ancak ayrılacağım zaman evladını oraya bırakıp geri dönmek o kadar ağır geliyor ki bilemezsin, anlatmakla olmaz. Yolda birisi Esma dese, kendi kızım göz önüme geliyor" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS