Son dakika şehit haberleri... Suriye, İdlib şehitlerinin isimleri, kimlikleri ve memleketleri belli oldu

Video: Son dakika şehit haberleri... Suriye, İdlib şehitlerinin isimleri, kimlikleri ve memleketleri belli oldu

İdlib şehitlerinin isimleri ve kimlikleri ile ilgili son dakika bilgileri gelmeye devam ediyor. Rejim güçleri tarafından yapılan hava saldırısı sonucunda bölgede görev yapan 33 mehmetçik şehit düşmüş, saldırıyla ilgili ilk bilgileri Hatay Valisi Rahmi Doğan vermişti. İşte Suriye, İdlib'de şehit olan askerlerin isimleri ve kimlikleri ile ilgili paylaşılan son bilgiler...

İdlib şehitlerinin isimleri, kimlikleri ve memleketleri ile ilgili detaylar belli oldu. DHA'nın aktardığı bilgilere göre Suriye'nin İdlib kentinde düzenlenen hava saldırısında şehit olan 33 askerden 23 yaşındaki Piyade Uzman Onbaşı Turgut Burkay Korkmaz'ın acı haberi, Antalya'nın Finike ilçesinde yaşayan ailesine verildi. 


ANTALYA ŞEHİDİ UZMAN ONBAŞI TURGUT BURKAY KORKMAZUzman Çavuş İbrahim Tüzel'in (24) acı haberi, Mersin'in Erdemli ilçesinde yaşayan ailesine verildi.Erdemli Kaymakamı Avni Kula ile beraberindeki heyet, sabah saatlerinde, acı haberi şehit Uzman Çavuş İbrahim Tüzel'in Alibeyli Mahallesi'nde oturan babası Şuayip ile annesi Gülten Tüzel'e verdi. 


MERSİN ŞEHİDİ UZMAN ÇAVUŞ İBRAHİM TÜZEL


7 kardeş olan Tüzel'in babaevi, Türk bayraklarıyla donatıldı. Tüzel ailesinin yakınları ve komşuları da taziye için eve geldi. Şehit Uzman Çavuş İbrahim Tüzel'in cenazesinin, Erdemli'de toprağa verileceği öğrenildi.AFYONKARAHİSAR ŞEHİDİ YÜZBAŞI SÜLEYMAN ŞAHİN


Yüzbaşı Süleyman Şahin'in (35) acı haberi, Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesindeki yakınlarına verildi. Yüzbaşı Şahin'in anne ve babasının, şehidin çocuklarına bakmak için Ankara'ya gittiği, acı haberi de burada aldıkları öğrenildi.
KAYSERİ ŞEHİDİ UZMAN ONBAŞI ALİ TAŞÖZ


Şehit olan Piyade Uzman Onbaşı 24 yaşındaki Ali Taşöz'ün baba evine acı haber ulaştı. Dün gece meydana gelen hain hava saldırısında şehit düşen Piyade Uzman Onbaşı Ali Taşöz'ün acı haberi Kayseri'nin Develi ilçesinde bulunan baba evine ulaştı.KAHRAMANMARAŞ ŞEHİDİ UZMAN ONBAŞI AHMET SAYGILI


İdlib'de rejim unsurlarının saldırısı sonucu şehit olan Uzman Onbaşı Ahmet Saygılı'nın (23) Kahramanmaraş'taki evine şehadet haberi ulaştı.TEKİRDAĞ ŞEHİDİ UZMAN ONBAŞI RECEP BEKİR


Şehit olan Uzman Onbaşı Recep Bekir’in Tekirdağ’daki baba ocağına Türk bayrakları asıldı. Bölgede şehit olan 33 askerden 21 yaşındaki Uzman Onbaşı Recep Bekir’in Tekirdağ’daki baba ocağına haber verildi. Askeri personellerin haber vermesiyle şehidin yakınları yasa boğuldu.


OSMANİYE ŞEHİTLERİ UZMAN ÇAVUŞ BATUHAN TANK VE UZMAN ONBAŞI HALİL İBRAHİM AKKAYA


Şehit olan 33 askerden Uzman Çavuş Batuhan Tank (23) ile Uzman Onbaşı Halil İbrahim Akkaya'nın (23) acı haberi, Osmaniye'de oturan ailelerine verildi.


KONYA ŞEHİDİ PİYADE TEĞMEN BAYRAM OLGUN


Şehit olan 33 askerden Piyade Teğmen Bayram Olgun'un (26) acı haberi memleketi Konya'daki ailesine verildi.


TEKİRDAĞ ŞEHİDİ SÖZLEŞMELİ ER BİRHAN ER 


Şehit olan sözleşmeli er Birhan Er'in Tekirdağ'daki ailesine ailelerine acı haber verildi.


UŞAK ŞEHİDİ PİYADE UZMAN ÇAVUŞ - Ali TURGUT - (39)


Şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ali Turgut'un Uşak'taki baba evine şehadet haberi ulaştı.


MERSİN ŞEHİDİ ASTSUBAY ÇAVUŞ MEHMET MUHAMMED AKAY 


Astsubay Çavuş Mehmet Muhammed Akay'ın şehadet haberi, Mersin'deki ailesine ulaştırıldı.


BATMAN ŞEHİDİ SÖZLEŞMELİ ER CUMA BAĞATUR 


Şehit olan sözleşmeli er Cuma Bağatur'un Batman'ın Sason ilçesindeki evine şehadet haberi ulaştı.


ADIYAMAN ŞEHİDİ PİYADE UZMAN ONBAŞI MEHMET ORHAN - (25) 


Şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Mehmet Orhan'ın (25) Adıyaman'daki evine şehadet haberi ulaştı.


İSTANBUL ŞEHİDİ UZMAN ONBAŞI AHMET ALPASLAN


Şehit düşen 23 yaşındaki Uzman Onbaşı Ahmet Alpaslan'ın evine şehit ateşi düştü.


KIRKLARELİ ŞEHİDİ UZMAN ONBAŞI NİHAT KARA


Şehit olan Piyade Onbaşı Nihat Kara'nın Tekirdağ'daki ailesine ailelerine acı haber verildi. 


BİTLİS ŞEHİDİ UZMAN ÇAVUŞ GÜVEN KURTULMUŞ


Suriye’nin İdlib bölgesinde rejim güçlerinin yaptığı saldırıda Bitlisli Uzman Çavuş Güven Kurtulmuş’un şehit olduğu haberi ailesine verildi.BURSA ŞEHİDİ UZMAN ÇAVUŞ TOLGA CAN YILMAZ


24 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Tolga Can Yılmaz'ın şehadet haberi, Yıldırım ilçesinde yaşayan ailesine, askeri yetkililer tarafından verildi.


BATMAN ŞEHİDİ SÖZLEŞMELİ ER CUMA BAĞATUR


Şehit olan Tankçı Sözleşmeli Er Cuma Bağatur'un Batman'ın Sason ilçesindeki ailesine acı haber ulaştı. Sason Kaymakamı Abdullah Özadalı, Belediye Başkanı Muzaffer Arslan ve İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Muhammed Topal, şehit Tankçı Sözleşmeli Er Cuma Bağatur'un babaevine geldi. Kaymakam Özadalı ve beraberindekiler, baba Mehmet Bağatur ile yakınlarına sağlık ekipleri eşliğinde acı haberi verdi. Şehidin naaşının bugün baba ocağına getirilip, toprağa verileceği öğrenildi.


TOKAT ŞEHİDİ UZMAN ÇAVUŞ ADEM AKIN


Piyade Uzman Çavuş Adem Akın'ın (30) acı haberi, Tokat'ta yaşayan ailesine verildi. Piyade Uzman Çavuş Adem Akın'ın şehadet haberi, Tokat merkeze bağlı Uğrak köyünde yaşayan ailesine ulaştırıldı. Raziye- Beytullah Akın çiftinin 10 çocuğundan en küçüğü olan şehit Akın'ın ailesine acı haberi; Tokat Vali Yardımcısı Yüksel Ünal, askeri yetkililer, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut Özdemir ve İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili verdi. Şehadet haberiyle anne Raziye Akın ve ağabey Recep Akın, büyük üzüntü yaşadı. Haberin duyulmasının ardından çok sayıda kişi, taziye için şehidin evine akın etti. Şehidin baba ocağına Türk bayrakları asıldı. 


HATAY ŞEHİDİ UZMAN ÇAVUŞ EMİN YILDIRIM


Uzman Çavuş Emin Yıldırım'ın acı haberi, Hatay'ın Antakya ilçesinde yaşayan ailesine verildi. Uzman Çavuş Emin Yıldırım'ın şehadet haberi, askeri yetkiler tarafından merkez Antakya ilçesine bağlı Akcurun Mahallesi'nde oturan ailesine verildi. Acı haberi alan şehidin yakınları, gözyaşı dökerken, eve Türk bayrakları asıldı. Evin bulunduğu sokağa, taziye çadırı kuruldu. 


BİNGÖL ŞEHİDİ ASTSUBAY MUHARREM ÖĞÜTÇÜ


Astsubay Muharrem Öğütçü'nün şehadet haberi, Karlıova'ya bağlı Suçatı köyünde oturan ailesine ulaştı. Karlıova Kaymakamı Ahmet Güneri, sağlık ekipleri eşliğinde aileye, oğullarının şehit olduğu haberini verdi.


ADANA ŞEHİDİ UZMAN ÇAVUŞ SELMAN CANKARA


Evli ve 1 çocuk babası olan Uzman Çavuş Selman Cankara'nın şehadet haberi, merkez Sarıçam ilçesine bağlı Gültepe Mahallesi'nde oturan ailesine ulaştı. Acı haberi alan şehidin babası Adil ile annesi Hatice Cankara, büyük üzüntü yaşadı. Şehadet haberini duyan ailenin yakınları da taziye için eve akın etti. Tek katlı eve gelen zabıtalar, binaya Türk bayrağı astı.


SAMSUN ŞEHİDİ UZMAN ONBAŞI TAYFUN PEKEL


Şehit olan 28 yaşındaki Uzman Onbaşı Tayfun Pekel’in, şehadet haberi, Samsun'da yaşayan annesine ulaştı.


İDLİB ŞEHİTLERİ İSİMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ...


Bölgede operasyonların devam ettiği dakikalarda rejim güçlerine ağır darbe vuruldu. İşte saldırının ardından yaşanan tüm gelişmeler…


HATAY VALİSİ İDLİB ŞEHİTLERİ İLE İLGİLİ İLK BİLGİYİ VERDİ


Esed rejim güçlerinin yaptığı hava saldırısında 33 mehmetçiğin şehit olduğunu duyuran Hatay Valisi Rahmi Doğan hastanede tedavisi süren askerlerin hayati tehlikesinin bulunmadığını belirtti. Vali Doğan’ın açıklamaları şöyle: Esed rejim güçlerinin yapmış olduğu hava saldırısı sonucu TSK mensuplarımızdan 4 Mehmetçiğimiz tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştır. 4 Mehmetçiğimiz daha şehit olmuştur. Yapılan hava saldırıları sonucu 33 Mehmetçiğimiz şehit olmuştur. Hastanelerdeki yaralı askerlerimizin hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.


RUSYA’DAN İDLİB AÇIKLAMASI GELDİ


Reuters’in haberine göre Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklama şöyle: "Suriyeli muhalifler çatışmasızlık bölgesinde büyük bir saldırı planlıyordu. Türkiye İdlib'de bu bölgede Türk askerlerinin varlığı konusunda bizi bilgilendirmedi. Hava saldırısında Rus uçağı görev almadı. Rusya ateşkesin sürmesi için elinden geleni yaptı" dedi.


EDİRNE’DE GÖÇMEN HAREKETLİLİĞİ BAŞLADI

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS