Son dakika! Ümit Özdağ İYİ Parti'den ihraç edilecek mi? | Video

Video: Son dakika! Ümit Özdağ İYİ Parti'den ihraç edilecek mi? | Video

İYİ Parti'li Ümit Özdağ'ın İstanbul İYİ Parti İl Başkanı Buğra Kavuncu ile ilgili CNN TÜRK'te Ahmet Hakan'a yaptığı açıklamalar siyaset gündemine bomba gibi düşmüştü. Buğra Kavuncu'ya yönelik FETÖ iddiaları sonrası İYİ Parti'de Ümit Özdağ'ın ihracına yönelik 81 il başkanı dilekçe verdi. Peki bundan sonra ne olacak? Ümit Özdağ partiden ihraç edilecek mi?

CNN TÜRK muhabiri Gülçen Coşkun, İYİ Parti kulislerinin nabzını tuttu. İşte Gülçen Coşkun'un kulis bilgileri:

Edindiğimiz bilgilere göre bu hafta İYİ Parti'de planlanan Başkanlık Divanı toplantısı yok. Bu tabloya bakarak da bu hafta bir karar gelmemesini bekliyoruz.

Genel eğilime baktığımızda ise şöyle bir tablo söz konusu: 'Acele etmemek'. Süreç şöyle işliyor: İl ve ilçe başkanları Ümit Özdağ'ın ihraç edilmesine yönelik talep dilekçelerini Genel Sekreter'e veriyor. Oradan da bu talepler genel başkanın önüne geliyor. Edindiğimiz bilgilere göre 81 il başkanının ihraç talebi var. Parti kurmaylarına göre bu aslında Ümit Özdağ'a bir mesaj. 'Yanlış yaparsan arkanda kimse durmaz' mesajı verilmek isteniyor.

Bir taraftan da duygusal hareket edilmeyecek ve süreç izlenecek mesajı veriliyor. Meral Akşener'in açıklamalarına baktığımızda da parti içi demokrasi vurgusu yapılıyor. Bunun yanı sıra şu mesaj da veriliyor: Partiye hassar vermeye devam edilirse önlem de alınır.

Tekrar edelim... Bu hafta İYİ Parti'de bir Başkanlık Divanı toplantısı planlanmamış durumda, beklenmiyor. Bu nedenle de ihraç konusunda bir kararın bu hafta alınması da beklenmiyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS