Son dakika! Zonguldak'ta müjde hareketliliği! Fulya Öztürk canlı yayında anlattı | Video

Video: Son dakika! Zonguldak'ta müjde hareketliliği! Fulya Öztürk canlı yayında anlattı | Video

Türkiye günlerdir Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklayacağı müjdeyi konuşuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün saat 15.00'te İstanbul Dolmabahçe'de kamera karşısına geçecek ve merakla beklenen müjdeyi açıklayacak. Müjdenin Karadeniz'de doğalgaz rezervi bulunduğu iddiası söz konusu. Bu nedenle Zonguldak'ta hareketlilik söz konusu.

CNN TÜRK İstihbarat Şefi Yardımcısı Fulya Öztürk, Zonguldak'ta bölgenin nabzını tuttu. Son gelişmeleri canlı yayında aktardı:

Zonguldak'ta basının yoğun bir ilgisi var. Hem de bölge halkı merak içinde. Bölgede doğalgaz mı bulundu? Cevabı en çok merak edilen soru? Buradaki balıkçılar sabah saatlerinde helikopter hareketliliği olduğundan bahsediyor. İçinde bazı bakanların olduğunu iddia edenler bile var. Devlet erkanından henüz hiç bir gelişme yok. İhtimaller bu yönde. Karadeniz'de bir enerji kaynağının bulunduğu yönünde.

Fatih Sondaj Gemisi, 29 Mayıs'ta İstanbul'dan yola çıkarak Karadeniz'e gelmişti. Zonguldak Ereğli'nin 175 km açığında bulunuyor şu anda. Bulgaristan-Romanya karasularına yakın bir bölgede sondaj çalışması yapıyor. Acaba burada doğalgaza mı kavuştu? Eğer bu müjde ise çok çok önemli gelişme. Çünkü Türkiye doğalgaz ithalatına yılda 12-13 milyar dolar ödüyor. Türkiye yıllık 45-50 milyar metreküp doğalgaz tüketiyor. Eğer biz bu kaynağa ulaştıysak yükümüz baya azalmış olacak. Uzmanlar eğer doğalgaz bulunduysa bunun hayatımıza yansıma süresinin 7-8 yılı bulabileceğini kaydediyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS