Sosyal konut projesinin detayları

Sosyal konut projesinin detayları

Sosyal konut projesi kampanyasının detaylar ortaya çıkıyor. Proje kapsamında dar gelirliler, şehit ve gazi yakınlarının yanı sıra gençler ve emekliler de ayrı kota içinde değerlendirilecek. Yoğun talep üzerine toplam konut sayısının yüzde 20'si gençlere, yüzde 20'si de emeklilere ayrıldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Sosyal konut projesi emeklileri de sevindirecek. Toplam kontenjanının yüzde 20’si onlara ayrılacak. Sabah Gazetesi’nin haberine göre, sosyal konut projesi kampanyasında detaylar netleşiyor. Buna göre, hiç evi olmayana konut, arsa ve işyerlerinin 20 yıl vadeli olarak uygun taksitlerle satışa sunulması planlanıyor.

Gençler ve yeni evlenecekler de ayrı kota içinde değerlendirilecek. Proje kapsamında ayrılması planlanan yüzde 20'lik kota ile her beş gençten biri ev sahibi olacak. Aynı durum emekli vatandaşlar için de geçerli olması bekleniyor. Dar gelirliler, emekliler, şehit ve gazi yakınları için de kontenjan ayrıldı.

Konut sayısı illerden gelen talebe göre belirlenecek. Büyük şehirler başta olmak üzere 81 ilde 450- 500 bin konut ve işyeri yapılması planlanıyor.

Başvurular ardından kura yolu ile konut edinimi sağlanacak. Projenin son halini Cumhurbaşkanı Erdoğan tüm detaylarıyla eylül ayında duyuracak. Konut projesiyle, fahiş kira rakamlarını düşürmek, inşaat sektörünü canlandırması hedefleniyor.


 
 
 

 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı