Soylu'dan Davutoğlu'na suçlama: "Odalarınızda ne konuştuğunuzu dinletiyorum" dedi

Soylu'dan Davutoğlu'na suçlama: "Odalarınızda ne konuştuğunuzu dinletiyorum" dedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile ilgili dikkat çekici bir iddiada bulundu. Soylu, Davuoğlu'nun başbakanlığı ve AK Parti genel başkanlığı döneminde MYK üyelerine "Hepinizin odasında neler konuşulduğunu dinletiyorum ve biliyorum" dediğini söyledi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"Sayın Davutoğlu tam anlamıyla dengesi kayboldu hepinizin odalarında neler konuşduğunu dinletiyorum ve biliyorum dedi ve biz donduk arkadaşlarımızla birbirimize baktık. Bunun ne anlama geldiği apaçık ortada."

7 Haziran ve 1 Kasım 2015 seçimleri arası, CHP ile koalisyon arayışına giren dönemin başbakanı ve AK Parti genel başkanı Ahmet Davutoğlu'nun, bu sözleri sarf ettiği İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından gündeme getirildi.

"Hepinizin odalarında neler konuşulduğunu neler söylediğini biliyorum" dedi.

Haber Türk yayınında konuşan Soylu o dönem iddiaların sadece "dinleme" ile kalmadığını da ifade etti.

"Daha sonra başka iddialar da ortaya çıktı fiziki takip yapıldığına yönelik ama ona bir karineye ulaşamadık."

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Soylu, Davutoğlu'nun CHP ile koalisyon arayışına AK Parti MYK üyelerinden gelen tepkiler üzerine bu ifadeyi kullandığını belirtti.

"Bir taraftan HDP ile Anayasa yapabilme kabiliyetini ortaya koyabilen birici diğer tarafata CHP ile iktidara yürüyebileceğine inanan birisi. Tartışmalar o kadar şiddetli oluyor ki. Biz bir kısım arkadaşlarımız bunun doğru olmayacağını Türk siyasetine aykırı olduğunu bunun başka bir tarafa getireceğini ortaya koyduk."

Soylu, koalisyonların doğru olmadığına ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğünü de anlattı.